Γ Εθνική (Καμπανιακός – Νέστος Χρυσούπολης 0-1) Το…τρένο συνεχίζει από πέρσι! (vid)

panati-604x380Ο Νέστος πέτυχε σπουδαία νίκη μέσα στη Χαλάστρα

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Γιάννη Ισπυρλίδη, ήταν ανώτερη και θα μπορούσε να είχε σημειώσει τουλάχιστον ένα ακόμη γκολ.

Στην επανάληψη οι ευκαιρίες ήταν και από τις δυο πλευρές. Οι γηπεδούχοι πίεσαν την άμυνα του Νέστου, που όμως δημιούργησε τελικές προσπάθειες στην κόντρα επίθεση. Οι παίκτες του Νέστου γνώρισαν την αποθέωση από τους 100 περίπου φιλάθλους που ταξίδεψαν από τη Χρυσούπολη.

Φάσεις και γκολ

Στο 5ο λεπτό φάουλ το Κουντουρά, κεφαλιά του Ντουρμούζη στο αριστερό κάθετο δοκάρι.
Στο 13ο λεπτό ο Χασάνογλου βρήκε τον Ζγκούρι που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και σε κενή εστία έκανε το 0-1.
Στο 30 μπαλιά του Ζγκούρι για τον Χασάνογλου που μόνος έκανε σουτ άουτ.
**Στο 45 φάουλ του Παπάζη, κεφαλιά του Ντουρμούζη άουτ.
Στο 52 πλασέ του Χρήστου άουτ.
Στο 57 μπαλιά του Χασάνογλου, πλασέ του Δεσύλλα απέκρουσε ο Κηπουρός.
Στο 58 τετ-α-τετ του Ζγκούρι πλασέ στην αγκαλιά του Κηπουρού.
*Στο 78 ανατροπή του Στέρεφ στην περιοχή σε αμφισβητούμενη φάση
Στο 80 μπαλιά του Λαζαρίδη, σουτ του Δεσύλλα έσωσε ενστικτωδώς σε κόρνερ ο Κηπουρός.
*Στο 86 σουτ του Πάλλα σύρριζα άουτ.

Καμπανιακός : Κηπουρός, Παπάζης, Σαρίδης, Ντουρμούζης, Ραγκαβίνας, Κούντουρας, Φούρτσιου (46 Χρήστου), Ταχματζίδης (46 Πάλλας), Μπάλιος, Μαυρίδης (82 Ανδρεόπουλος), Αθανασιάδης.

Νέστος : Καραβελίδης, Παυλακάκης, Μπουλγούρας, Σεφερίδης, Χασάνογλου (60 Γκατζολάρι), Μρκτσιαν, Τσίτσι, Παπαδάτος, Δεσύλλας, Κούτεφ (62 Λαζαρίδης), Ζγκούρι (70 Στέρεφ).