Γ Εθνική (1ος όμιλος) Θύελλα Φιλώτα – Νέστος Χρυσούπολης 0-2

NES1-604x324Ο Νέστος καθάρισε το ματς από το πρώτο 20λεπτο, διάστημα στο οποίο πέτυχε δυο γκολ και “κλείδωσε” τους 3 βαθμούς.

Η Θύελλα πίεσε αλλά ο Νέστος διαχειρίστηκε πολύ σωστά το παιχνίδι.

Ο Σγκούρι είναι σε μεγάλη φόρμα και σκόραρε σε τρίτο συνεχόμενο ματς. Στο 15` πέτυχε το 0-1 με πλασέ και ο Χασάνογλου με φάουλ στο 19` έκανε το 0-2. Η Θύελλα είχε δυο καλές φάσεις στο 35` με τον Ελευθεριάδη και στο 40` με τον Ιορδανίδη.  Ο Νέστος γενικά ήταν ανώτερος και δίκαια πήρε τους 3 βαθμούς, αφού στο πρώτο ημίχρονο έπαιξε στο μισό γήπεδο, τους γηπεδούχους.

ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ: Γκελής, Σπηλιώτης, Γεωργόπουλος, Πάλα (80΄Πιριτζάους), Τσακίρης, Παπαγεωργίου, Θεοδουλίδης (70΄ Βαφειάδης), Ελευθεριάδης, Ιορδανίδης, Στεφανίδης, Μπαστάνης (70΄ Γιακουμής).

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ: Καραβελίδης, Παυλακάκης (89΄ Νίκου), Μπουλγκούρας, Σεφερίδης, Χασάνογλου, Μκρτσιάν, Παπαδάτος, Γκατζολάρι, Δεσύλλας (65΄ Στέρεφ), Κούτεφ (71΄ Λαζαρίδης), Ζγκούρι.