Football League – Ανατροπή και νίκη για την ΑΕΛ!

laaarΠετυχαίνοντας δύο γκολ προς το τέλος του αγώνα, το ένα μάλιστα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Λάρισα έκανε μία επική ανατροπή κόντρα στον Εργοτέλη, στην έδρα της, επικράτησε 2-1 και διατήρησε το «απόλυτο» στο πρωτάθλημα της Football League!

Οι «βυσσινί» έψαχναν μία ακόμη νίκη, η οποία θα τους διατηρούσε στην κορυφή της βαθμολογίας. Απέναντί τους, ο μαχητικός Εργοτέλης, ο οποίος μάλιστα πήρε κεφάλι στο σκορ στο 35ο λεπτό του αγώνα, έχοντας ως σκόρερ τον Μπουρσέλη.

Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους, με τους Κρητικούς όμως να αμύνονται σωστά και να κρατάνε το μηδέν. Μέχρι το 87’…

Εκεί, ο Ναγιάρ με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο πρώτος σκόρερ της ομάδας αλλά και του πρωταθλήματος, Μαρουκάκης, βρήκε δίχτυα από κοντά για να «γράψει» το 2-1 και να δώσει μία τεράστια νίκη στην ομάδα του!

ΑΕΛ (Ντόστανιτς): Καβουσάκης, Νικολακάκης, Κοντοχρήστος, Βέρτζος, Γιοβάνοβιτς, Αναστασόπουλος, Μπανούσης (69′ Ναγιάρ), Λαμπρόπουλος (58′ Μαρουκάκης), Πάτο (73′ Ουρτάδο), Μπουντόπουλος, Μπόγιοβιτς

Εργοτέλης (Βέλιτς): Αθανασίου, Γιαλούσης, Άλμπι Άλλα, Αυγενικού, Μπουρσέλης (83′ Καλέ), Κούτρι (74′ Φουκαράκης), Στεφάνοβιτς, Γρομητσάρης, Παμλίδης (91′ Μάνος), Δωματάς, Κυριακόπουλος