Γ Εθνική (2ος όμιλος) Οικονόμος Τσαριτσάνης – Πύδνα Κίτρους 1-1

8d7d3c9118262cdedaee043282a3cd01_12168476_995006733855975_1712534818_oΜε την ψυχολογία στα ύψη μετά την μεσοβδόμαδη εκτός έδρας στη Νεοκαισάρεια ο Οικονόμος Τσαριτσάνης υποδέχτηκε στην έδρα του την Πύδνα Κίτρους. Και οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με πάθος με στόχο το καλύτερο δυνατό.

Η Πύδνα ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ στο 51’ με τον Δημητρίου, ενώ ο Οικονόμος ισοφάρισε με υπέροχο γκολ του Βούζα στο 71΄. Η ομάδα της Τσαριτσάνης είχε καλές ευκαιρίες να φτάσει και σε δεύτερο γκολ, ενώ διαμαρτύρεται για πέναλτι πάνω στον Καραγκούνη.

H Πύδνα με εκτέλεση φάουλ του Όττα προσπάθησε να «κλέψει» το τρίποντο στις καθυστερίσεις, ωστόσο ο Γούπος με υπέροχη απόκρουση κράτησε το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού.

To φιλμ του αγώνα

8’ Με μακρινό σουτ ο Πετρουζέλης πάει να πιάσει στον ύπνο τον Γούπο, με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
13’ Φάουλ για την Πύδνα αριστερά της περιοχής, το εκτέλεσε ο Ραπτόπουλος στα χέρια του Νούσια.
15’ Σουτ του Σεχολάρι μέσα από την περιοχή μπλοκάρει σταθερά ο Γούπος.
17’ Καμπέρης πάσα στον Καραγκούνη που από πολύ κοντά στέλνει τη μπάλα άουτ.
19’ Μακρινό σούτ του Τόλιου από πλάγια θέση έφυγε άουτ.
28′ Σέντρα του Καραγιάννη, με κεφαλιά ο Βούζας στέλνει τη μπάλα άουτ.
33’ Δυνατό σουτ του Σενκάι από το ύψος της περιοχής ψιλά άουτ.
36’ Από το κόρνερ του Όττα, γύρισμα του Ραπτόπουλου μέσα στην περιοχή, σουτ του Στούμπου πέρασε άουτ.
41’ Σέντρα του Καραγιάννη με τον Καραγκούνη να μην προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας και αυτή να καταλήγει πλάγιο.
47′ Σέντρα του Δημητρίου κεφαλιά του Κυπαρίσση, με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Γούπος.
51’ Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Όττα, η μπάλα μετά από κόντρες θα φτάσει στον Δημητρίου, που με ψύχραιμο σουτ θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1 της Πύδνας.
57’ Πλάσε του Κυπαρίσση από πολύ κοντά, με υπερένταση ο Γούπος σε κόρνερ.
66’ Φάουλ του Τόλιου στα χέρια του Ταταρίδη.
70΄ Σέντρα του Αγρόδημου η μπάλα φτάνει στο Βούζα που κόβεται την τελευταία στιγμή από τους αμυντικους.
71’ Με υπέροχο τεχνικό σουτ ο Βούζας στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.
75΄ Σουτ του Όττα μέσα από την περιοχή ψιλά άουτ.
90+ Φάουλ του Όττα καταπληκτική απόκρουση του Γούπου σε κόρνερ.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Τάσος Μπεριτζάς): Γούπος, Καραγιάννης, Μαχαίρας, Κορομηλάς, Σενκάι (78’ Κωστόπουλος), Μπαλής, Τόλιος (90+ Καψιώχας), Αγρόδημος, Βούζας, Καμπέρης, Καραγκούνης (88’ Τσάτσος).

Πύδνα Κίτρους (Αποστόλης Στύλος): Ταταρίδης, Kolla, Ραπτόπουλος (80’ Τσιούνης), Δημητρίου, Στούμπος, Πετρουζέλης, Καραγκούνης (74’ Γελαδάρης), Τρικαλόπουλος, Sehollari, Ottα, Μακράκης (46’ Κυπαρίσσης).