Γ Εθνική (1ος όμιλος) ΑΠΕ Λαγκαδά – Απόλλων Κρύας Βρύσης 0-0

9579073a01b307e950ee1f9f092f53bb_93405Δίχως νικητή και γκολ (0-0) ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ του Λαγκαδά και του Απόλλωνα Κρύας Βρύσης την Κυριακή (15/11) για τη 10η αγωνιστική του 1ου ομίλου στη Γ’ Εθνική.

Ένα αποτέλεσμα, που αφήνει ικανοποιημένους τους φιλοξενούμενους του Δημήτρη Τομπάζη, καθώς πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους ένα βαθμό εκτός έδρας και παρέμειναν στη μέση του πίνακα.

Η ομάδα του Γιάννη Παγώνη δεν κατάφερε να βρει το απαραίτητο γι’ αυτήν οξυγόνο και εξακολουθεί να βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις.

Αν μάλιστα αναλογιστεί κανείς το πώς ολοκληρώθηκε το ματς, τότε η απώλεια για τους γηπεδούχους γίνεται ακόμα μεγαλύτερη.

Μετά από ένα άνοστο 90λεπτο, ο Λαγκαδάς κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις, αλλά ο Σακκαλής δεν σημάδεψε σωστά και πέταξε στα σκουπίδια τεράστια ευκαιρία να χαρίσει το τρίποντο στην ομάδα του.

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ (Γιάννης Παγώνης): Καλογεράκης, Βασαΐτης, Πολίτης, Σακκαλής, Αθανασίου, Σαράφογλου (46’ Λεμονής), Ξανθόπουλος, Τσερκέζης, Κράββαρης (80’ Κωνσταντινίδης), Παναγιωτίδης (87’ Παπαθανασίου), Βεϊδαμενίδης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ (Δημήτρης Τομπάζης): Παπαδόπουλος Χρ., Παπαδόπουλος Γ., Παπαδόπουλος Στ., Μπρέγκου, Σέρα, Βοτάρης, Κίτσας, Σιδηρόπουλος Π., (64’ Γκελοσάνι), Ίβιτς (85’ Χατζηστεφάνου), Νίρλας, Καρυπίδης (77’ Φλαρούντζος).