Γ Εθνική (1ος όμιλος) Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Έβρος Σουφλίου 6-1

mpofis1-604x402Καταιγιστικό το Βυζάντιο, με μεγάλους πρωταγωνιστές τον Κύδωνα Καρλόπουλο και τον Μανώλη Τσίλογλου.

Ο πρώτος έκανε τη διαφορά με την απόδοση του ενώ πέτυχε ένα πολύ όμορφο γκολ, με χτύπημα φάουλ, κλείνοντας το σκορ. Ο δεύτερος σημείωσε χατ τρικ σ` ένα παραγωγικό απόγευμα, γι` αυτόν και την ομάδα του. Το Βυζάντιο επιθετικά είχε σπουδαίο ρυθμό απέναντι στους φιλοξενούμενους που φάνηκαν μετά το 70`, όταν χαλάρωσαν οι γηπεδούχοι. Σημειώνουμε ότι ο Μπαρέτας ήταν στην αρχική ενδεκάδα, ένιωσε όμως ενοχλήσεις στον προσαγωγό και αντικαταστάθηκε από τον Ασλανίδη.

Το φιλμ του αγώνα

7` Σουτ του Καρλόπουλου από καλή θέση, άουτ.

27` Κόρνερ Καρλόπουλου, δε πιάνει την κεφαλιά ο Μουσικάκης, ο Κεφαλάς με ωραίο πλασέ το 1-0.

30` Ο Ασλανίδης αστοχεί από πολύ κοντά.

35` Πάσα του Καρλόπουλου, πάρε- βάλε, μόνος του ο Ασλανίδης, πλασάρει για να σώσει ο Μπινόπουλος.

39` Παράλληλη σέντρα του Δαγκούλη, τραγικό λάθος του Μπινόπουλου, ο Τσίλογλου με τακουνάκι σε κενή εστία το 2-0.

47` Πάσα του Καρλόπουλου, αστοχεί από καλή θέση ο Αποστολίδης.

62` Ατομική προσπάθεια του Καρλόπουλου, πάσα στον Τσίλογλου, που με σουτ κάνει το 3-0.

63` Τετ α τετ ο Ασλανίδης, πλασάρει αλλά σώσει ο Μπινόπουλος.

67` Μακρινή μπαλιά του Κάπατζη, φεύγει μόνος του, ο Τσίλογλου που πλασάρει για το 4-0.

70` Σουτ Ζυγκερίδη, δύσκολη επέμβαση του Σουμουλίδη.

72` Κεφαλιά του Λουϊζίδη, μόλις άουτ.

77` Πλασέ του Λίτσκα, σώζει ο Σουμουλίδης.

79` Κεφαλιά του Ζυγκερίδη, στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

81` Με σουτ ο Λίτσκας το 4-1.

84` Φεύγει μόνος του ο Παντελίδης και με ωραίο πλασέ το 5-1.

87` Με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ, ο Καρλόπουλος το 6-1.

90` Ο Λίτσκας σε κενή εστία, καταφέρνει και πλασάρει άουτ.

Βυζάντιο: Σουμουλίδης, Δαγκούλης, Κάπατζης, Πόπτσης, Μουσικάκης, Αποστόλου 74` Ουζούνογλου, Κεφαλάς, Καρλόπουλος, Αποστολίδης, Τσίλογλου 70` Παντελίδης, Ασλανίδης 66` Γαλακτερός.

Έβρος Σουφλίου: Μπινόπουλος, Μπάμνιος, Πιτσόκος, Λίτσιος, Λειβαδιώτης 65` Χαρ. Λουϊζίδης, Δραγανίδης, Κάρεν 46` Εμρέ, Χιζανασβίλι, Αλεξίου, Μέρτικας 46` Λίτσκας, Ζυγκερίδης.