B ΕΠΣ Ημαθίας

ΑΟ Μαρίνας – Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας 0-0 (photos)

IMG_6316Ισόπαλη χωρίς τέρματα έληξε η αναμέτρηση στο Δημοτικό Γήπεδο Μαρίνας, ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον Αγροτικό Αστέρα Αγίας Βαρβάρας.

Σε ένα παιχνίδι με ευκαιρίες εκατέρωθεν, το τελικό 0-0 δεν αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα των ομάδων, που ωστόσο συνεχίζουν ισόβαθμες στην 8η θέση της βαθμολογίας.

Το φιλμ της αναμέτρησης

11′ Πάσα του Χειμωνίδη από αριστερά στο Δήμου, ο τελευταίος έκανε την παράλληλη σέντρα την οποία έδιωξαν οι αμυντικοί την τελευταία στιγμή από το ύψος της μικρής περιοχής πριν τη σπρώξουν στα δίχτυα οι επιθετικοί των φιλοξενουμένων.

13′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δήμου, απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Κυριακίδης

IMG_6367

15′ Τετ-α-τετ ο Γαλάνης  αλλά το πλασέ που δοκίμασε απέκρουσε σωτήρια ο Κυριακίδης.

18′ Σουτ του Ματάτη από πλάγια θέση, μπλόκαρε ο Μαυρίδης.

28′ Δυνατό σουτ του Δήμου έξω από την περιοχή,  μπλόκαρε ο Κυριακίδης

37′ Σουτ του Εμμανουηλίδη από πλάγια θέση,  η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι των γηπεδούχων.

38′ Σέντρα του Ματάτη προς την μικρή περιοχή, μετά από κόντρες η μπάλα κατευθύνθηκε προς το τέρμα, αλλά έδιωξε ο Χειμωνίδης προ της γραμμής.

43′ Εκτέλεση κόρνερ του Δήμου, κεφαλιά του Γαλάνη, απέκρουσε εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

58′ Σέντρα του Ρηγοπούλου προς το ύψος της μικρής περιοχής, πλασέ του Παρασκευαϊδη απέκρουσε και πάλι ο Κυριακίδης.

59′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκότση αλλά απέκρουσε ο Μαυρίδης σε κόρνερ.

IMG_6358

80’ Δυνατό σουτ του Μπόφτση, απέκρουσε ο Μαυρίδης

87’ Σιερά του Κυριακίδη να κάνει το σουτ, απέκρουσε και πάλι ο τερματοφύλακας του Αστέρα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Δεβετζίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Χαλατζιούκα και Ζαχαριάδη.

ΑΟ Μαρίνας : Κυριακίδης Χ.,  Μπόφτσης, Γκότσης, Κυριακίδης Σ., Γαβριηλίδης, Αδαμίδης (72′ Τεζεψίδης), Δήμου, Ματάτης, Σαρμπίνος,  Κυριακίδης Θ., Πουτακίδης (75′ Μισαηλίδης).

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας : Μαυρίδης, Χειμωνίδης, Κουβατσίδης, Εμμανουηλίδης, Χολέβας, Ζέρβας, Δήμου (56′ Παρασκευαϊδης), Ρηγόπουλος, Αντωνιάδης, Κατσαπελίδης, Γαλάνης (75′ Τσιλώνης)