Γ Εθνική (1ος όμιλος) ΑΠΕ Λαγκαδά – FC Σέρρες διεκ. 60′ λόγω ομίχλης

01bae2b9ef9a7a2b4ad0880172161118_LΔιεκόπη στο 60ο περίπου λεπτό η αναμέτρηση της ΑΠΕ Λαγκαδά με την FC Serres για την 14η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής και ενώ το σκορ ήταν 1-0 από το πρώτο ημίχρονο υπέρ των γηπεδούχων, καθώς η πυκνή ομίχλη “σκέπασε” τόσο το γήπεδο, όσο και την ευρύτερη περιοχή, με αποτέλεσμα να μην είναι δυνατόν να παιχθεί ποδόσφαιρο και ο διαιτητής Παπαβασιλείου από τον Σύνδεσμο Δωδεκανήσου αποφάσισε να μην συνεχιστεί το ματς.

Έτσι και αλλιώς από την στιγμή που και στο γήπεδο δεν υπάρχουν προβολείς, ακόμη και να περίμενε μήπως καθαρίσει το τοπίο, στην συνέχεια θα κρυβόταν ο ήλιος και ο αγώνας δεν θα μπορούσε να διεξαχθεί.

Πλέον οι δύο ομάδες αναμένουν ενημέρωση από τον διαιτητή για την τύχη του αγώνα. Σύμφωνα πάντως με τον ΚΑΠ, από την στιγμή που ο αγώνας διεκόπη λόγω καιρικών συνθηκών, συνεχίζεται την επόμενη ημέρα την ίδια ώρα.