B ΕΠΣ Ημαθίας

Νηρέας Βέροιας – Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας 2-3 (photos)

IMG_6503Σπουδαία νίκη για τον Αγροτικό Αστέρα Αγίας Βαρβάρας στο ΔΑΚ Βικέλας με αντίπαλο τον Νηρέα Βέροιας.

Η ομάδα του Μάριου Κατικαρίδη είχε τις λύσεις στα κρίσιμα χρονικά σημεία της αναμέτρησης και με σκόρερ τον Κώστα Χριστιά, αναρριχήθηκε ακόμη περισσότερο στη βαθμολογία.

Το “φιλμ” της αναμέτρησης

4′ Δυνατό σουτ του Δήμου από πλάγια θέση απέκρουσε σωτηρία την τελευταία στιγμή αμυντικός των γηπεδούχων.

18′ ΓΚΟΛ! Σέντρα του Χολέβα από πλάγια θέση προς την περιοχή των γηπεδούχων, ο Αντωνιάδης και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (0-1)

28′ Πολύ καλό σουτ του Χριστιά έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω από τη συμβολή των δοκών.

35′ ΓΚΟΛ! Εκτέλεση φάουλ του Δήμου, ο Χριστιάς στην πορεία της μπάλας και με πλασέ νίκησε τον Πάνου (0-2).

IMG_6475

53′ Δυνατό σουτ του Σερασκιέρη έξω από την περιοχή μπλόκαρε ο Πάνου.

58′ ΓΚΟΛ! Ωραίο σουτ του Σιουγκάρη έξω από την περιοχή, στη γωνία του Μαυρίδη (1-2)

60’ Απευθείας κόκκινη κάρτα για τον Χολέβα για διαμαρτυρία προς το πρώτο βοηθό

66′ ΓΚΟΛ! Ο Δήμου ελίχθηκε στο χώρο του κέντρου και με μπαλιά ακριβείας έβγαλε στην αντεπίθεση τον Χριστιά και ο τελευταίος δε δυσκολεύτηκε να πλασάρει τον Πάνου για να “γράψει” το  1–3.

74´ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Χριστιά, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων.

84′ ΓΚΟΛ! Πλασέ του Γκιάλπη από πλάγια θέση, η μπάλα στα δίχτυα (2-3)

Νηρέας Βέροιας : Πάνου, Τζίρος, Ηοnι (77′ Τζαφέρης), Θωμαΐδης, Σουγκάρης, Γιαννακίδης, Παπαδόπουλος, Βάσσος (68′ Κώστας) , Ματελόπουλος (46′ Μαστορόπουλος), Γκιάλπη, Κουτσούκης

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας : Μαυρίδης, Χειμωνίδης, Κουβατσίδης, Εμμανουηλίδης, Χολέβας, Ζέρβας, Δήμου (67′ Γαλάνης), Ρηγόπουλος, Αντωνιάδης, Χριστιάς (77′ Παυλίτσας), Σερασκέρης (80′ Αλεξανδρής).