Γ Εθνική (1ος όμιλος) Δόξα Δράμας – Άρης 1-0

Χωρίς τίτλο

To αήττητο του Άρη “έσπασε” η Δόξα Δράμας, με τον προπονητή των “μαυραετών” να σημειώνει την τρίτη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια κόντρα στους “κιτρινόμαυρους”!

Βαθμολογικά ωστόσο δεν αλλάζει κάτι δραματικά για τον Άρη, με τον δεύτερο Νέστο να μειώνει τη διαφορά στους 7 βαθμούς, που δύσκολα όμως μπορεί να καλυφθεί. Η Δόξα έφτασε τους 31 βαθμούς και εδραιώθηκε στην τρίτη θέση.

Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου είχε μέτρια απόδοση στο πρώτο μέρος, ανέβηκε στο δεύτερο έχοντας φλύαρη υπεροχή, εντούτοις η Δόξα ήταν αυτή που είχε τον τρόπο να βρει δίχτυα.

Το φιλμ της αναμέτρησης

6′ Ο Ντουτσαρίδης δοκιμάζει σουτ λίγο έξω από την περιοχή που φεύγει άουτ

7′ Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα με τον Βιτλή να γεμίζει υπέροχα από αριστερά για μέσα στην περιοχή όπου ο ΓαΊδαρτζής πιάνει κεφαλιά που αναγκάζει τον Σιδεράκη να διώξει με πολύ υπερένταση και εντυπωσιακά σε κόρνερ

9′ Κόρνερ από δεξιά του Ρεβυθόπουλου και ο προωθημένος Χαριτωνίδης πιάνει κεφαλιά που φεύγει άουτ

20′ Δεύτερη μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα με τον Κουμπρόγλου να σουτάρει με πολλά φάλτσα έξω από την περιοχή και να αναγκάζει για δεύτερη φορά τον Σιδεράκη να κάνει μια πολύ εντυπωσιακή απόκρουση.

28′ Κίτρινη στον Ντουτσαρίδη

40′ Η Δόξα ζητάει πέναλτι καθώς η μπάλα βρίσκει το χέρι του Σαμαρά μέσα στην περιοχή. Ο αμυντικός του άρη έκανε κίνηση προς την μπάλα με το χέρι, ακόμη και αν η μπάλα βρήκε κοντά στην ομοπλάτη.

42′ Εισβολή ενός χαριτωμένου τετράποδου που δεν μπορεί να πιάσει κάποιος από τους παίκτες και έχουμε διακοπή περίπου ενός λεπτού

50′ Σουτ του Καζναφέρη έξω από την περιοχή και η μπάλα έφυγε άουτ πάνω από την συμβολή των δοκαριών

52′ Ο Ντουτσαρίδης μπερδεύεται και χάνει την κατοχή της μπάλας έχοντας τον Σιδεράκη πίσω του αλλά χωρίς καλή θέση

54′ Σέντρα του Γεωργιάδη από δεξιά η μπάλα περνάει χωρίς να προλάβει κάποιος επιθετικός του Άρη να κάνει την προβολήπρος τα δίχτυα του Μένκα.

55′ Καταπληκτικη αντίδραση του Μένκα στο εν κινήση γυριστό σουτ του Πόι, έδιωξε σε κόρνερ

63′ Σουτ του Τάτου από το ύψος της περιοχής φεύγει άουτ

64′ Σουτ του Τάτου διώχνει σε κόρνερ

67′ Σουτ του Ρόβα διώχνει εντυπωσιακά ο Μένκα

68′ Κίτρινη στον Καζναφέρη για ανατροπή του Ντουτσαρίδη

73’ ΓΚΟΛ! Ο Γαϊδαρτζής παίρνει την μπάλα από αριστερά και μπαίνει μέσα στην αντίπαλη περιοχή δίνει στον Στόικο που σουτάρει για να αποκρούσει ο Σιδεράκη και η μπάλα να φτάσει στο δεύτερο δοκάρι όπου καιροφυλακτούσε ο Σάντος που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και κάνει το 1-0

Δόξα Δράμας : Μένκα, Ρεβυθόπουλος, Βιτλής, Χαριτωνίδης, Γκαρακλίδης, Ντουτσαρίδης, Στόικος, Λάσπατζης (65′ Μουτεσίδης), Ντος Σάντος (86′ Βραμέντζαλης), Κουμπρόγλου (76′ Κυριακίδης), Γαίδαρτζής

Άρης : Σιδεράκης, Γεωργιάδης (84′ Ν’ Λουντούλου), Σαμαράς, Ρόβας, Τσουμάνης, Ιντζίδης, Πόι, Κασναφέρης (70′ Κόκε), Καπνίδης, Τάτος, Ντούνης (77′ Κυβελίδης)