Ακόμη δεν φόρεσε τη φανέλα, “άνοιξε λογαριασμό” ο Καρέλης! (vid)

595c564a-bbcf-11e5-b786-1e70a40bfe84_web_scale_0.0608766_0.0608766_Το sdna.gr βρίσκεται στο Βέλγιο, όπου παρακολουθεί από κοντά την πρεμιέρα του Νίκου Καρέλη με τη φανέλα της Γκενκ!

Ο άλλοτε άσος του Παναθηναϊκού σηκώθηκε για «ζέσταμα» στο 45′ και στο 76ο λεπτό μπήκε στον αγώνα, την ώρα που το ματς ήταν στο 1-1 κι η ομάδα του αγωνιζόταν με δέκα παίκτες. Τρία λεπτά μετά, έχασε την πρώτη του μεγάλη ευκαιρία. Σουτ από τα αριστερά, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι.

Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 87′, ο Καρέλης έμελλε να πραγματοποιήσει ίσως το πιο ιδανικό ντεμπούτο… Με ένα ΤΡΟΜΕΡΟ βολ πλανέ, βρήκε δίχτυα, σημείωσε το 2-1 κι έδωσε τη νίκη στην ομάδα του!

Αμέσως μετά, οι υπεύθυνοι του γηπέδου έβαλαν… συρτάκι στα μεγάφωνα, προς τιμήν του Έλληνα κανονιέρη που τους έδωσε τη νίκη. Αξίζει επίσης να σημειωθεί πως στο τέλος, πήγαν μπροστά στους οπαδούς οι οποίοι φώναζαν «Νίκος Καρέλης»!