Γ Εθνική (1ος όμιλος) ΑΠΕ Λαγκαδά – Θύελλα Φιλώτα 2-0

DSC_0232Δεν κατάφερε η Θύελλα Φιλώτα να φύγει με κάτι θετικό από την έδρα του Λαγκαδά γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 2-0.

Το παιχνίδι έγινε κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες, με τον δυνατό αέρα να εμποδίζει να γίνει ένας καλός αγώνας.

Στο πρώτο ημίχρονο και μόλις στο 6’ ο Κρυστάλλης που αποκτήθηκε από τον Εθνικό Σερρών έκανε το 1-0 με σουτ, ενώ στην επανάληψη το «τρίποντο» «κλείδωσε» ο Ξανθόπουλος στο 90’ με σουτ μέσα από την περιοχή.

Η Θύελλα την επόμενη Κυριακή αγωνίζεται πάλι εκτός έδρας με αντίπαλο την δυνατή ομάδα του Νέστου Χρυσούπολης . Τα πράγματα δυσκολεύουν για τον Φιλώτα αλλά είναι όλοι στην ομάδα αποφασισμένοι να παλέψουν με νύχια και δόντια έως το τέλος.

ΑΠΕ Λαγκαδά (Θ. Γιαμουρίδης): Καλογεράκης, Καρατσιάς, Πολίτης, Λαβίδας, Αθανασίου, Σακαλής, Ντούγκα (77’ Σαράφογλου), Παναγιωτούδης, Κρυστάλλης (56’ Κράββαρης), Λεμονής (87’ Ξανθόπουλος), Βεϊδαμενίδης

Θύελλα Φιλώτα (Β. Παπαδόπουλος): Κοντογουλίδης Α., Κοντογουλίδης Δ. (72’ Σέχι), Γεωργόπουλος, Πάλλα, Τακίδης, Παπαγεωργίου, Θεοδουλίδης, Γιακουμής (46’ Μπαστάνης), Ιορδανίδης, Στεφανίδης (80’ Βαφειάδης), Ελευθεριάδης