Α2 Μπάσκετ – Μεγάλη νίκη του Φίλιππου στην παράταση. Δείτε αποτελέσματα και βαθμολογία

16fd96deba85a06311383433f152ed24_LΠολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Φίλιππος Βέροιας στο Δ.Α.Κ “Δημήτριος Βικέλας” με αντίπαλο το Ψυχικό για την 14η αγωνιστική της Α2 κατηγορία μπάσκετ.

Η ομάδα του Δημήτρη Γκίμα χρειάστηκε τα έξτρα λεπτά της παράτασης για να επιβληθεί της ομάδας του Γιώργου Ρεμεντέλα η οποία αν και βρέθηκε πολλές φορές πίσω στο σκορ, ακόμη και με 10 πόντους, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 59-59 στην κανονική διάρκεια του παιχνιδιού.

Στην παράταση όμως ο Φίλιππος παίζοντας πολύ καλή άμυνα και όντας πιο εύστοχος και πιο ψύχραιμος κατάφερε και πήρε την πολύτιμη νίκη.

Διαιτητές : Μπήτης, Δεσλής και Δεληγιαννίδης.

Δεκάλεπτα : 10-12, 31-24, 43-42, 59-59

Φίλιππος (Γκίμας – Μπλατσιώτης):Τόζιος 13 (1), Δεληγεώργης 4, Ότοβιτς 18, Ναούμης 14 (2), Κασαμπαλής 17, Σαμαράς, Τριχόπουλος 3 (1), Οικονομόπουλος 2

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Αχής Ντ., Μοσχοβίτης 5 (1), Παπανικολάου 15 (2), Δημάκος 10, Αχής Π. 5 (1), Αγγελακόπουλος 13, Στέβοβιτς 8 (2), Μελισσαράτος 10, Τσιώκος 2, Πάνου