Football League – “Τσίμπησε βαθμό” η Ζάκυνθος! (βαθμολογία)

adeidodothsh_zakynthosΠαίζοντας παθιασμένα και ουσιαστικά κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΑΠΣ πήρε έναν υπερπολύτιμο βαθμό στην Καλλιθέα, μένοντας στο 1-1 με την τοπική ομάδα, στο ματς που έκλεισε την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League.

Το γκολ που έδωσε τον έναν πόντο στη Ζάκυνθο πέτυχε ο Ανδρέας Σταματής στο 53’, απαντώντας στο τέρμα που είχε πετύχει με εκτέλεση φάουλ ο Μασένα στο 9’ της αναμέτρησης.

Οι «κυανοκίτρινοι» μάλιστα που είχαν «φύλακα άγγελο» της εστίας τους τον Παναγιώτη Παπαδόπουλο που έκανε κάποιες σημαντικές αποκρούσεις, θα μπορούσαν να πάρουν ακόμα και τη νίκη αν στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης το σουτ του Κρόλ μέσα από την περιοχή δεν κόντραρε στα σώματα.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Καραδήμος Λ.): Μιχελής, Μουκτάρης, Τζάκσον, Σταύρου, Νόνης, Τεγούσης, Μπούζας (77′ Τσίπρας), Φαρία (44′ Κατσικογιάννης), Μπέλης, Φράγκος (54′ Ντουρμισάϊ), Μασένα.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Ραντίνοβιτς Β.): Παπαδόπουλος, Κυριακίδης, Ορφανίδης, Τσιάμης, Πεχλιβανόπουλος, Ζέλιος, Λέκκας (51′ Κουρέλλας), Ναζίμ (85′ Αποστόλου), Ζαϊρί (89′ Πέττας Ν.), Σταματής, Κρόλ