Γ Εθνική (4ος όμιλος) Ιάλυσος – Ερμής Ζωνιανών 2-0

12208470_634156930060573_3581755562759367539_nΜε ένα γκολ λίγο πριν το τέλος κάθε ημιχρόνου,ο Ιαλυσός Ρόδου επιβλήθηκε με 2-0 του Ερμή Ζωνιανών, ανοίγοντας την διαφορά μεταξύ τους στους 4 βαθμούς.

Οι Ροδίτες άνοιξαν το σκορ στο 39′ με κεφαλιά του Αθανασίου Π. και σιγούρεψαν την νίκη τους,επτά λεπτά πριν την λήξη με τον Ρεκλείτη.

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα στην φάση του δεύτερου γκολ για χέρι στο ξεκίνημα της φάσης, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως ο αγώνας διεκόπη,για λίγα λεπτά,στο 89′, λόγω αντικειμένου που δέχθηκε ένας εκ των εποπτών από την εξέδρα.

Ιάλυσος : Παπαδόπουλος, Καμβύσης (67′ Καμβύσης), Κοκκίνης, Αθανασίου Π., Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Παφιάκης, Σπάρταλης (86′ Χειμωνέττος), Φονσέκα, Αθανασίου Α., Μαρίνου (46′ Παπαδημήτρης)

Ερμής Ζωνιανών : Καρακούτσης, Κορτσινίδης, Ρουμπάκης, Ανυφαντάκης, Κασαπάκης (54′ Βογιατζής), Τζανής, Στρατήγης (71′ Σούκιας), Σταθόγλου (75′ Πλουσής Δ.), Κατσικοκέρης, Πασιαλής, Μπεκατώρος