ΕΠΟ-κλήρωση-640x420Πραγματοποιήθηκε το πρωί της Πέμπτης (31/3) στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση του αγωνιστικού προγράμματος για τα μπαράζ ανόδου στη Γ΄ Εθνική.

Οι αγώνες θα ξεκινήσουν την Κυριακή 15 Μαΐου και θα ολοκληρωθούν την Κυριακή 5 Ιουνίου. Φέτος οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου θα κερδίσουν την άνοδο στη Γ΄ Εθνική 2016-2017.

Ο πρωταθλητής Ημαθίας θα αναμετρηθεί με τους αντίστοιχους των νομών Πέλλας (Αλμωπός Αριδαίας), Κιλκίς και Χαλκιδικής και το πρόγραμμα έχει ως εξής :

3ος όμιλος

1η αγωνιστική (Κυριακή 15/5, 17:00)

Αλμωπός Αριδαίας – ΕΠΣ Κιλκίς

ΕΠΣ Χαλκιδικής – ΕΠΣ Ημαθίας

2η αγωνιστική (Τετάρτη 18/5, 17:00)

ΕΠΣ Κιλκίς – ΕΠΣ Χαλκιδικής

ΕΠΣ Ημαθίας – Αλμωπός Αριδαίας

3η αγωνιστική (Κυριακή 22/5, 17:00)

ΕΠΣ Χαλκιδικής – Αλμωπός Αριδαίας

ΕΠΣ Κιλκίς – ΕΠΣ Ημαθίας

4η αγωνιστική (Τετάρτη 25/5, 17:00)

ΕΠΣ Κιλκίς – Αλμωπός Αριδαίας

ΕΠΣ Ημαθίας – ΕΠΣ Χαλκιδικής

5η αγωνιστική (Κυριακή 29/5, 17:00)

ΕΠΣ Χαλκιδικής – ΕΠΣ Κιλκίς

Αλμωπός Αριδαίας – ΕΠΣ Ημαθίας

6η αγωνιστική (Κυριακή 5/6, 17:00)

Αλμωπός Αριδαίας – ΕΠΣ Χαλκιδικής

ΕΠΣ Ημαθίας – ΕΠΣ Κιλκίς

 

Η κλήρωση στους υπόλοιπους ομίλους :

1ος όμιλος

1η αγωνιστική (Κυριακή 15/5, 17:00)

ΕΠΣ Καβάλας – ΕΠΣ Θράκης

ΕΠΣ Ξάνθης – ΕΠΣ Έβρου

2η αγωνιστική (Τετάρτη 18/5, 17:00)

ΕΠΣ Θράκης – ΕΠΣ Ξάνθης

ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Καβάλας

3η αγωνιστική (Κυριακή 22/5, 17:00)

ΕΠΣ Ξάνθης – ΕΠΣ Καβάλας

ΕΠΣ Θράκης – ΕΠΣ Έβρου

4η αγωνιστική (Τετάρτη 25/5, 17:00)

ΕΠΣ Θράκης – ΕΠΣ Καβάλας

ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Ξάνθης

5η αγωνιστική (Κυριακή 29/5, 17:00)

ΕΠΣ Ξάνθης – ΕΠΣ Θράκης

ΕΠΣ Καβάλας – ΕΠΣ Έβρου

6η αγωνιστική (Κυριακή 5/6, 17:00)

ΕΠΣ Καβάλας – ΕΠΣ Ξάνθης

ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Θράκης

 

2ος όμιλος

1η αγωνιστική (Κυριακή 15/5, 17:00)

Δευτεραθλητής ΕΠΣ Μακεδονίας – Πρωταθλητής ΕΠΣ Μακεδονίας

ΕΠΣ Σερρών – ΕΠΣ Δράμας

2η αγωνιστική (Τετάρτη 18/5, 17:00)

Πρωταθλητής ΕΠΣ Μακεδονίας – ΕΠΣ Σερρών

ΕΠΣ Δράμας – Δευτεραθλητής ΕΠΣ Μακεδονίας

3η αγωνιστική (Κυριακή 22/5, 17:00)

ΕΠΣ Σερρών – Δευτεραθλητής ΕΠΣ Μακεδονίας

Πρωταθλητής ΕΠΣ Μακεδονίας – ΕΠΣ Δράμας

4η αγωνιστική (Τετάρτη 25/5, 17:00)

Πρωταθλητής ΕΠΣ Μακεδονίας – Δευτεραθλητής ΕΠΣ Μακεδονίας

ΕΠΣ Δράμας – ΕΠΣ Σερρών

5η αγωνιστική (Κυριακή 29/5, 17:00)

ΕΠΣ Σερρών – Πρωταθλητής ΕΠΣ Μακεδονίας

Δευτεραθλητής ΕΠΣ Μακεδονίας – ΕΠΣ Δράμας

6η αγωνιστική (Κυριακή 5/6, 17:00)

Δευτεραθλητής ΕΠΣ Μακεδονίας – ΕΠΣ Σερρών

ΕΠΣ Δράμας – Πρωταθλητής ΕΠΣ Μακεδονίας

 

4ος όμιλος

1η αγωνιστική (Κυριακή 15/5, 17:00)

ΕΠΣ Κοζάνης – ΕΠΣ Καστοριάς

ΕΠΣ Φλώρινας – ΕΠΣ Γρεβενών

2η αγωνιστική (Τετάρτη 18/5, 17:00)

ΕΠΣ Καστοριάς – ΕΠΣ Φλώρινας

ΕΠΣ Γρεβενών – ΕΠΣ Κοζάνης

3η αγωνιστική (Κυριακή 22/5, 17:00)

ΕΠΣ Φλώρινας – ΕΠΣ Κοζάνης

ΕΠΣ Καστοριάς – ΕΠΣ Γρεβενών

4η αγωνιστική (Τετάρτη 25/5, 17:00)

ΕΠΣ Καστοριάς – ΕΠΣ Κοζάνης

ΕΠΣ Γρεβενών – ΕΠΣ Φλώρινας

5η αγωνιστική (Κυριακή 29/5, 17:00)

ΕΠΣ Φλώρινας – ΕΠΣ Καστοριάς

ΕΠΣ Κοζάνης  – ΕΠΣ Γρεβενών

6η αγωνιστική (Κυριακή 5/6, 17:00)

ΕΠΣ Κοζάνης – ΕΠΣ Φλώρινας

ΕΠΣ Γρεβενών – ΕΠΣ Καστοριάς

 

5ος όμιλος

1η αγωνιστική (Κυριακή 15/5, 17:00)

ΕΠΣ Κέρκυρας – ΕΠΣ Θεσπρωτίας

ΕΠΣ Τρικάλων – ΕΠΣ Ηπείρου

2η αγωνιστική (Τετάρτη 18/5, 17:00)

ΕΠΣ Θεσπρωτίας – ΕΠΣ Τρικάλων

ΕΠΣ Ηπείρου – ΕΠΣ Κέρκυρας

3η αγωνιστική (Κυριακή 22/5, 17:00)

ΕΠΣ Τρικάλων – ΕΠΣ Κέρκυρας

ΕΠΣ Θεσπρωτίας – ΕΠΣ Ηπείρου

4η αγωνιστική (Τετάρτη 25/5, 17:00)

ΕΠΣ Θεσπρωτίας – ΕΠΣ Κέρκυρας

ΕΠΣ Ηπείρου – ΕΠΣ Τρικάλων

5η αγωνιστική (Κυριακή 29/5, 17:00)

ΕΠΣ Τρικάλων – ΕΠΣ Θεσπρωτίας

ΕΠΣ Κέρκυρας – ΕΠΣ Ηπείρου

6η αγωνιστική (Κυριακή 5/6, 17:00)

ΕΠΣ Κέρκυρας – ΕΠΣ Τρικάλων

ΕΠΣ Ηπείρου – ΕΠΣ Θεσπρωτίας

 

6ος όμιλος

1η αγωνιστική (Κυριακή 15/5, 17:00)

ΕΠΣ Λάρισας – ΕΠΣ Καρδίτσας

ΕΠΣ Πιερίας – ΕΠΣ Θεσσαλίας

2η αγωνιστική (Τετάρτη 18/5, 17:00)

ΕΠΣ Καρδίτσας – ΕΠΣ Πιερίας

ΕΠΣ Θεσσαλίας – ΕΠΣ Λάρισας

3η αγωνιστική (Κυριακή 22/5, 17:00)

ΕΠΣ Πιερίας – ΕΠΣ Λάρισας

ΕΠΣ Καρδίτσας – ΕΠΣ Θεσσαλίας

4η αγωνιστική (Τετάρτη 25/5, 17:00)

ΕΠΣ Καρδίτσας – ΕΠΣ Λάρισας

ΕΠΣ Θεσσαλίας – ΕΠΣ Πιερίας

5η αγωνιστική (Κυριακή 29/5, 17:00)

ΕΠΣ Πιερίας – ΕΠΣ Καρδίτσας

ΕΠΣ Λάρισας – ΕΠΣ Θεσσαλίας

6η αγωνιστική (Κυριακή 5/6, 17:00)

ΕΠΣ Λάρισας – ΕΠΣ Πιερίας

ΕΠΣ Θεσσαλίας – ΕΠΣ Καρδίτσας

 

7ος όμιλος

1η αγωνιστική (Κυριακή 15/5, 17:00)

ΕΠΣ Ευρυτανίας – ΕΠΣ Εύβοιας

ΕΠΣ Φθιώτιδας – ΕΠΣ Βοιωτίας

2η αγωνιστική (Τετάρτη 18/5, 17:00)

ΕΠΣ Εύβοιας – ΕΠΣ Φθιώτιδας

ΕΠΣ Βοιωτίας – ΕΠΣ Ευρυτανίας

3η αγωνιστική (Κυριακή 22/5, 17:00)

ΕΠΣ Φθιώτιδας – ΕΠΣ Ευρυτανίας

ΕΠΣ Εύβοιας – ΕΠΣ Βοιωτίας

4η αγωνιστική (Τετάρτη 25/5, 17:00)

ΕΠΣ Εύβοιας – ΕΠΣ Ευρυτανίας

ΕΠΣ Βοιωτίας – ΕΠΣ Φθιώτιδας

5η αγωνιστική (Κυριακή 29/5, 17:00)

ΕΠΣ Φθιώτιδας – ΕΠΣ Εύβοιας

ΕΠΣ Ευρυτανίας – ΕΠΣ Βοιωτίας

6η αγωνιστική (Κυριακή 5/6, 17:00)

ΕΠΣ Ευρυτανίας – ΕΠΣ Φθιώτιδας

ΕΠΣ Βοιωτίας – ΕΠΣ Εύβοιας

 

8ος όμιλος

1η αγωνιστική (Κυριακή 15/5, 17:00)

ΕΠΣ Πρέβεζας – ΕΠΣ Άρτας

ΕΠΣ Φωκίδας – ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας

2η αγωνιστική (Τετάρτη 18/5, 17:00)

ΕΠΣ Άρτας – ΕΠΣ Φωκίδας

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας – ΕΠΣ Πρέβεζας

3η αγωνιστική (Κυριακή 22/5, 17:00)

ΕΠΣ Φωκίδας – ΕΠΣ Πρέβεζας

ΕΠΣ Άρτας – ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας

4η αγωνιστική (Τετάρτη 25/5, 17:00)

ΕΠΣ Άρτας – ΕΠΣ Πρέβεζας

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας – ΕΠΣ Φωκίδας

5η αγωνιστική (Κυριακή 29/5, 17:00)

ΕΠΣ Φωκίδας – ΕΠΣ Άρτας

ΕΠΣ Πρέβεζας – ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας

6η αγωνιστική (Κυριακή 5/6, 17:00)

ΕΠΣ Πρέβεζας – ΕΠΣ Φωκίδας

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας – ΕΠΣ Άρτας

 

9ος όμιλος

1η αγωνιστική (Κυριακή 15/5, 17:00)

Πρωταθλητής 1ου ομίλου ΕΠΣ Πειραιά – Πρωταθλητής 2ου ομίλου ΕΠΣ Αθηνών

Πρωταθλητής 2ου ομίλου ΕΠΣ Πειραιά – Πρωταθλητής 1ου ομίλου ΕΠΣ Αθηνών

2η αγωνιστική (Τετάρτη 18/5, 17:00)

Πρωταθλητής 2ου ομίλου ΕΠΣ Αθηνών – Πρωταθλητής 2ου ομίλου ΕΠΣ Πειραιά

Πρωταθλητής 1ου ομίλου ΕΠΣ Αθηνών – Πρωταθλητής 1ου ομίλου ΕΠΣ Πειραιά

3η αγωνιστική (Κυριακή 22/5, 17:00)

Πρωταθλητής 2ου ομίλου ΕΠΣ Πειραιά – Πρωταθλητής 1ου ομίλου ΕΠΣ Πειραιά

Πρωταθλητής 2ου ομίλου ΕΠΣ Αθηνών – Πρωταθλητής 1ου ομίλου ΕΠΣ Αθηνών

4η αγωνιστική (Τετάρτη 25/5, 17:00)

Πρωταθλητής 2ου ομίλου ΕΠΣ Αθηνών – Πρωταθλητής 1ου ομίλου ΕΠΣ Πειραιά

Πρωταθλητής 1ου ομίλου ΕΠΣ Αθηνών -Πρωταθλητής 2ου ομίλου ΕΠΣ Πειραιά

5η αγωνιστική (Κυριακή 29/5, 17:00)

Πρωταθλητής 2ου ομίλου ΕΠΣ Πειραιά – Πρωταθλητής 2ου ομίλου ΕΠΣ Αθηνών

Πρωταθλητής 1ου ομίλου ΕΠΣ Πειραιά – Πρωταθλητής 1ου ομίλου ΕΠΣ Αθηνών

6η αγωνιστική (Κυριακή 5/6, 17:00)

Πρωταθλητής 1ου ομίλου ΕΠΣ Πειραιά – Πρωταθλητής 2ου ομίλου ΕΠΣ Πειραιά

Πρωταθλητής 1ου ομίλου ΕΠΣ Αθηνών – Πρωταθλητής 2ου ομίλου ΕΠΣ Αθηνών

 

10ος όμιλος

1η αγωνιστική (Κυριακή 15/5, 17:00)

ΕΠΣ Λέσβου – ΕΠΣ Κυκλάδων

ΕΠΣ Χίου – ΕΠΣ Δωδεκανήσου

2η αγωνιστική (Τετάρτη 18/5, 17:00)

ΕΠΣ Κυκλάδων – ΕΠΣ Χίου

ΕΠΣ Δωδεκανήσου – ΕΠΣ Λέσβου

3η αγωνιστική (Κυριακή 22/5, 17:00)

ΕΠΣ Χίου – ΕΠΣ Λέσβου

ΕΠΣ Κυκλάδων – ΕΠΣ Δωδεκανήσου

4η αγωνιστική (Τετάρτη 25/5, 17:00)

ΕΠΣ Κυκλάδων – ΕΠΣ Λέσβου

ΕΠΣ Δωδεκανήσου – ΕΠΣ Χίου

5η αγωνιστική (Κυριακή 29/5, 17:00)

ΕΠΣ Χίου – ΕΠΣ Κυκλάδων

ΕΠΣ Λέσβου – ΕΠΣ Δωδεκανήσου

6η αγωνιστική (Κυριακή 5/6, 17:00)

ΕΠΣ Λέσβου – ΕΠΣ Χίου

ΕΠΣ Δωδεκανήσου – ΕΠΣ Κυκλάδων

 

11ος όμιλος

1η αγωνιστική (Κυριακή 15/5, 17:00)

ΕΠΣ Κορίνθου – ΕΠΣ Δυτικής Αττικής

ΕΠΣ Σάμου – ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής

2η αγωνιστική (Τετάρτη 18/5, 17:00)

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής – ΕΠΣ Σάμου

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής – ΕΠΣ Κορίνθου

3η αγωνιστική (Κυριακή 22/5, 17:00)

ΕΠΣ Σάμου – ΕΠΣ Κορίνθου

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής – ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής

4η αγωνιστική (Τετάρτη 25/5, 17:00)

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής – ΕΠΣ Κορίνθου

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής – ΕΠΣ Σάμου

5η αγωνιστική (Κυριακή 29/5, 17:00)

ΕΠΣ Σάμου – ΕΠΣ Δυτικής Αττικής

ΕΠΣ Κορίνθου – ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής

6η αγωνιστική (Κυριακή 5/6, 17:00)

ΕΠΣ Κορίνθου – ΕΠΣ Σάμου

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής – ΕΠΣ Δυτικής Αττικής

 

12ος όμιλος

1η αγωνιστική (Κυριακή 15/5, 17:00)

ΕΠΣ Ηλείας – ΕΠΣ Ζακύνθου

ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης – ΕΠΣ Αχαΐας

2η αγωνιστική (Τετάρτη 18/5, 17:00)

ΕΠΣ Ζακύνθου – ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης

ΕΠΣ Αχαΐας – ΕΠΣ Ηλείας

3η αγωνιστική (Κυριακή 22/5, 17:00)

ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης – ΕΠΣ Ηλείας

ΕΠΣ Ζακύνθου – ΕΠΣ Αχαΐας

4η αγωνιστική (Τετάρτη 25/5, 17:00)

ΕΠΣ Ζακύνθου – ΕΠΣ Ηλείας

ΕΠΣ Αχαΐας – ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης

5η αγωνιστική (Κυριακή 29/5, 17:00)

ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης – ΕΠΣ Ζακύνθου

ΕΠΣ Ηλείας – ΕΠΣ Αχαΐας

6η αγωνιστική (Κυριακή 5/6, 17:00)

ΕΠΣ Ηλείας – ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης

ΕΠΣ Αχαΐας – ΕΠΣ Ζακύνθου

 

13ος όμιλος

1η αγωνιστική (Κυριακή 15/5, 17:00)

ΕΠΣ Λακωνίας – ΕΠΣ Αρκαδίας

ΕΠΣ Μεσσηνίας – ΕΠΣ Αργολίδας

2η αγωνιστική (Τετάρτη 18/5, 17:00)

ΕΠΣ Αρκαδίας – ΕΠΣ Μεσσηνίας

ΕΠΣ Αργολίδας – ΕΠΣ Λακωνίας

3η αγωνιστική (Κυριακή 22/5, 17:00)

ΕΠΣ Μεσσηνίας  – ΕΠΣ Λακωνίας

ΕΠΣ Αρκαδίας – ΕΠΣ Αργολίδας

4η αγωνιστική (Τετάρτη 25/5, 17:00)

ΕΠΣ Αρκαδίας – ΕΠΣ Λακωνίας

ΕΠΣ Αργολίδας – ΕΠΣ Μεσσηνίας

5η αγωνιστική (Κυριακή 29/5, 17:00)

ΕΠΣ Μεσσηνίας  – ΕΠΣ Αρκαδίας

ΕΠΣ Λακωνίας – ΕΠΣ Αργολίδας

6η αγωνιστική (Κυριακή 5/6, 17:00)

ΕΠΣ Λακωνίας – ΕΠΣ Μεσσηνίας

ΕΠΣ Αργολίδας – ΕΠΣ Αρκαδίας

 

14ος όμιλος

1η αγωνιστική (Κυριακή 15/5, 17:00)

ΕΠΣ Ρεθύμνου – ΕΠΣ Λασιθίου

ΕΠΣ Χανίων – ΕΠΣ Ηρακλείου

2η αγωνιστική (Τετάρτη 18/5, 17:00)

ΕΠΣ Λασιθίου – ΕΠΣ Χανίων

ΕΠΣ Ηρακλείου – ΕΠΣ Ρεθύμνου

3η αγωνιστική (Κυριακή 22/5, 17:00)

ΕΠΣ Χανίων – ΕΠΣ Ρεθύμνου

ΕΠΣ Λασιθίου – ΕΠΣ Ηρακλείου

4η αγωνιστική (Τετάρτη 25/5, 17:00)

ΕΠΣ Λασιθίου – ΕΠΣ Ρεθύμνου

ΕΠΣ Ηρακλείου – ΕΠΣ Χανίων

5η αγωνιστική (Κυριακή 29/5, 17:00)

ΕΠΣ Χανίων – ΕΠΣ Λασιθίου

ΕΠΣ Ρεθύμνου – ΕΠΣ Ηρακλείου

6η αγωνιστική (Κυριακή 5/6, 17:00)

ΕΠΣ Ρεθύμνου – ΕΠΣ Χανίων

ΕΠΣ Ηρακλείου – ΕΠΣ Λασιθίου