Ακαδημίες Ημαθίας

Αποτελέσματα προπαιδικού για το πρωτάθλημα Υποδομών Θεσσαλονίκης, με τη συμμετοχή του Μακεδόνα Βέροιας

προπαιδικοΜΑΚΕΔΟΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΕΘΝ. ΜΕΤΕΩΡΩΝ 5-0

Οι μικροί του Μακεδόνα μετά την νίκη επί της Σχολής Ολυμπιακού Θεσσαλονίκης με 2-0 νίκησαν και τον Εθνικό Μετεώρων με 5-0. Έτσι με 6 βαθμούς τερμάτισαν στην πρώτη θέση του 5ου Ομίλου και ταυτόχρονα προκρίθηκαν στις 16 καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος υποδομών Μακεδονίας και περιμένουν την κλήρωση, πιθανόν στις 12-4-2016 για τα νοκ άουτ παιχνίδια που οδηγούν στην οκτάδα.

Στον αγώνα με τον Εθν. Μετεώρων ευτύχισαν στα πρώτα τρία λεπτά να προηγηθούν με 2-0 με γκολ των ΜΟΥΓΤΟΥΣΙΔΗ και ΜΟΤΣΙΟΠΟΥΛΟΥ, για να κλείσει το ημίχρονο με 3-0 με γκολ του ΜΟΥΓΤΟΥΣΙΔΗ. Στο Β΄ ημίχρονο η αναμέτρηση είχε τυπικό χαρακτήρα. Ο Μακεδόνας πέτυχε άλλα δύο τέρματα με τους ΛΕΟΝΑΡΝΤΟ και ΙΟΡΔΑΝΙΔΗ.

Εκτός των γκολ ο Μακεδόνας έχασε και πολλές ευκαιρίες με αποκορύφωμα τα δύο δοκάρια από τον ΜΟΥΓΤΟΥΣΙΔΗ και ΧΑΣΙΩΤΗ.