B ΕΠΣ Ημαθίας

Ακαδημία Μακροχωρίου – Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας 3-1 (photos)

IMG_7564

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στον 2ο όμιλο της Α2 Ερασιτεχνικής η Ακαδημία Μακροχωρίου.

Η ομάδα του Γιώργου Απόσογλου, με τη νίκη της κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα Αγίας Βαρβάρας, τερμάτισε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ το συγκρότημα του Μάριου Κατικαρίδη στη 10η.

To φιλμ της αναμέτρησης

27′ ΓΚΟΛ! Γέμισμα στην περιοχή του Αστέρα, ο Τσακαλίδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους (1-0)

31′ ΓΚΟΛ! Η ομάδα του Αστέρα κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Αλεξανδρή μέσα στην περιοχή το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Κουβατσίδης (1-1)

34′ Σουτ του Αλέξη Σιδηρόπουλου από πλάγια θέση, λίγο άουτ

40′ ΓΚΟΛ! Ανατροπή του Κούχια από τον Εμμανουηλίδη, την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο Τσακαλίδης ο οποίος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα (2-1)

57′ Δυνατό σουτ του Ζέρβα έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

62′ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Παπά σε κενή εστία, η μπάλα όμως κατέληξε άουτ.

69′ ΓΚΟΛ! Αντεπίθεση για τους γηπεδούχους, ο Κικίδης από πλάγια θέση, πλάσαρε ιδανικά για το 3-1

70′ Πλασέ του Αλεξανδρή που ήταν αφύλακτος μέσα στην  περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Σιδηρόπουλου.

81′ Σουτ του Λασκάρογλου μέσα από την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

82′ Δυνατό ευθύβολο σουτ του Κουβατσίδη από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

IMG_7559

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Γιάντσης, με βοηθούς τους κ.κ. Γαβρά και Χαραλαμπίδη.

Ακαδημία Μακροχωρίου : Σιδηρόπουλος Αλ. Μανιόπουλος Γ., Τσακαλίδης, Ασλανίδης, Παπάς, Μανιόπουλος Α., Παπακωνσταντίνου (52′ Καρατζάς), Σιδηροπουλος Α. , Βλαχάβας (65′ Καπνάς), Κούχια, Κικίδης (80′ Παπαδόπουλος Κ.).

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας : Μαυρίδης, Κουβατσίδης, Λασκάρογλου, Εμμανουηλίδης, Ζέρβας, Σερασκιέρης, Ρηγόπουλος, Αντωνιάδης (46′ Κοντογιάννης),  Παρασκευαϊδης (73′ Τσιλώνης), Χατζηνικολάου, Αλεξανδρής.