Play Off Χάντμπολ – Εύκολη νίκη του Φίλιππου στο Λουτράκι (αποτελέσματα)

filippos_aeroposΝικηφόρο ήταν το πέρασμα του Φιλίππου από το Λουτράκι.

Με πολύ καλή εμφάνιση στο μεγαλύτερο μέρος του ματς, επικράτησε με 21-29 του Ποσειδώνα. Με τη νίκη αυτή, ο Φίλιππος αύξησε την διαφορά από τον τρίτο ΠΑΟΚ και απέκτησε προβάδισμα για μια θέση στον τελικό του πρωταθλήματος.

Αγωνιστικά, ο Φίλιππος μπήκε αποφασισμένος από την αρχή να «καθαρίσει» γρήγορα το ματς. Ήταν πολύ αποτελεσματικός στην άμυνα, μυαλωμένος και ήρεμος στην επίθεση, πήρε το προβάδισμα και στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους ξέφυγε στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες του Στέλιου Σεϊρεκίδη διατήρησαν τον έλεγχο και προηγήθηκαν με 15-21 στο 43’ με γκολ του Παπαδόπουλου, 16-23 στο 46’ με τέρμα του Καρυπίδη και 17-26 στο 51’ με γκολ του Σανίκη.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Φίλιππος χωρίς δυσκολία διατήρησε το προβάδισμά του και έφτασε σε μια άνετη νίκη με 21-29.

Διαιτητές: Τσάμος, Φωκίτης

Πέναλτι: 1/5, 4/4, δίλεπτα: 3/4

Πεντάλεπτα: 2-2, 3-4, 4-7, 6-10, 8-13, 9-15 (ημ.) 10-18, 12-20, 15-22, 17-25, 20-27, 21-29

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: (Γραμματικός) Βλαχογεώργος, Κωστακίδης 2, Βαμβακάς 3, Πέρρος 3, Τζηράς 9, Δομπρής 3, Τοκατζόγλου, Καμπούρης, Παπαδιονυσίου, Τρουμπέτας, Σύγγαρης, Ρασπίτσος, Αλικάκος 1, Ρουμελιώτης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ: (Σεϊρεκίδης) Ευαγγελόπουλος, Αρβανιτίδης, Αποστολίδης, Μιχαηλίδης, Ανανιάδης 5, Μπαντής 1, Ψωμιάδης Κ., Δεληγιάννης, Σανίκης 4, Καρυπίδης 9, Δραγκόλας, Τσιλιμπάρης, Τριανταφυλλίδης, Παπαδόπουλος 5, Βεσελίνοβιτς 5.