Super League – Φάσεις και γκολ από τα παιχνίδια της 30ης αγωνιστικής (vids)

super_leagueΔείτε σε βίντεο τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από τα παιχνίδια της 30ης και τελευταίας αγωνιστικής της Super League.

Παναθηναϊκός – Πανθρακικός 6-1

Με τον Μάρκους Μπεργκ να πετυχαίνει πέντε γκολ σε 38 λεπτά ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 6-1 του Πανθρακικού και ικανοποίησε με την απόδοση του τον κόσμο που βρέθηκε στην Λεωφόρο.

δείτε τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης από την κάμερα της NOVA

Ολυμπιακός – Καλλονής 5-0

Με τους Φορτούνη, Φουστέρ και Ιντέγε σε μεγάλα κέφια, ο Ολυμπιακός πριν την φιέστα γιόρτασε την κατάκτηση του πρωταθλήματος επικρατώντας με σκορ 5-0 της Καλλονής στο “Γ. Καραϊσκάκης”.

Λεβαδειακός – ΑΕΚ 3-0

Βαριά ήττα της ΑΕΚ από τον Λεβαδειακό με 3-0, στη Λιβαδειά και απώλεια και της δεύτερης θέσης στην κανονική περίοδο της SuperLeague.

Αστέρας – Βέροια 2-1

Ο Αστέρας νίκησε με 2-1 τη Βέροια, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ωστόσο έχασε κάθε ελπίδα για τα Playoffs, τελειώνοντας το πρωτάθλημα της SuperLeague στην 8η θέση της κατάταξης.

Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα 0-1

Ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε 1-0 την Ξάνθη στα “Πηγάδια” χάρη σε γκολ του Τσουκαλά στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, τερμάτισε έκτος και περιμένει να δει αν θα μπει πλέι οφ αναλόγως με την αδειοδότηση του Πανιωνίου.

Πανιώνιος – Ατρόμητος 0-1

Ο Ατρόμητος νίκησε 1-0 τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη με σκόρερ τον Στόιτσεφ (78′). Τρίποντο χωρίς αντίκρισμα, ωστόσο, μετά τη νίκη του ΠΑΣ στα Πηγάδια. Δοκάρι είχε ο Χαλκιαδάκης στο 42′ για την ομάδα της Νέας Σμύρνης.

Ηρακλής – Παναιτωλικός 0-0

Ηρακλής και Παναιτωλικός αποχαιρέτησαν τη φετινή Super League προσθέτοντας από έναν βαθμό στο σακούλι τους με το 0-0 που έφεραν στο Καυτανζόγλειο Στάδιο για την 30η και τελευταία στροφή του φετινού πρωταθλήματος.

Πλατανιάς – ΠΑΟΚ 0-0

Ωραίο ποδοσφαιρο για ένα ημίχρονο στα Περιβόλια, ωστόσο ο Γλύκος και η αστοχία των παικτών του Πλατανιά και του ΠΑΟΚ δεν επέτρεψαν να βγει νικητής από την αναμέτρηση, στο πλαίσιο της 30ής αγωνιστικής της Super League.