Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδος

Κύπελλο Ερασιτεχνών (Ημιτελικά) Ιάλυσος Ρόδου – Τριγλία Ραφήνας 2-1 παρ.

ialysos_triglia1Μεγάλη νίκη και πρόκριση για τον Ιάλυσο, που κατάφερε στην παράταση να κάμψει την αντίσταση της Τριγλίας και να προκριθεί στον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, όπου θα αντιμετωπίσει την Πύδνα Κίτρους.

Οι γηπεδούχοι, έχοντας στο πλάι τους φανατικούς φίλου τους, πέτυχαν μια ακόμη σπουδαία νίκη τη φετινή σεζόν και να φτάσουν στο τέλος του θεσμού, παρά το γεγονός πως είναι νεοφώτιστοι στη Γ Εθνική. Από την άλλη πλευρά, οι “κιτρινόμαυροι” πάλεψαν με όλες τις δυνάμεις, όμως “λύγισαν” στην παράταση

Αξίζει να σημειωθεί ότι λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο διαιτητής Ευαγγέλου απέβαλε τον τεχνικό των κιτρινόμαυρων, Ηλία Καλοπήτα.

Το φιλμ του αγώνα όπως το παρουσιάζει το irafina.gr

2′ Σουτ του Σπάρταλη πέρασε άουτ.

5′ Καλό σουτ του Αντώνη Αθανασίου η μπάλα ελάχιστα έξω από την εστία του Δήμιζα

19′ ΓΚΟΛ! Ωραία πάσα του Αντώνη Αθανασίου στον Σπάρταλη, ο τελευταίος με ψηλοκρεμαστό νίκησε τον Δήμιζα (1-0).

26′ Και πάλι ο Σπάρταλης κοντά στο γκολ, το σουτ όμως που επιχείρησε δεν βρήκε στόχο.

33′ Σουτ του Καραδέμητρου για την Τριγλία, η μπάλα άουτ.

60′ Κεφαλιά του Παπαδόπουλου άουτ.

61′ ΓΚΟΛ! Εκτέλεση φάουλ του Μανδύλη, ο Μεϊμάρογλου πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια (1-1)

100′ Σουτ του Βασιλείου η μπάλα ελάχιστα άουτ

103′ Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Κοκκίνη για δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Βασιλείου.

104′ Κεφαλιά του Τερζή, ο Λουτριώτης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

106′ ΓΚΟΛ! Εκτέλεση φάουλ του Αντώνη Αθανασίου, ο Φονσέκα αφού νίκησε τους πάντες στον αέρα με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

ΙΑΛΥΣΟΣ (Γιώργος Σάββενας): Λουτριώτης, Σταυλάς (91′ Μαρίνου), Κοκκινης, Παπαδημήτρης, Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Παφιάκης, Αθανασίου Π, Σπάρταλης (108′ Σαχίνης), Μαθιός (72′ Φονσέκα), Αθανασίου Α
ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Ηλίας Καλοπήτας): Δήμιζας, Κάρδαρης, Μεϊμάρογλου, Καραδέμητρος (58΄ Τερζής), Τσέπας, Σκαφίδας, Μανδύλης, Κόντης, Κότσι (46΄ Σιάννης), Βασιλείου, Παπαδόπουλος