Football League – “Διαστημικός” ΑΟΤ κόντρα στο…φάντασμα της ΑΕΛ! (vid)

S0454174Απίστευτος, μαγικός ΑΟ Τρίκαλα… έπαιξε μπαλάρα στο Στάδιο, ταπείνωσε την πρωτοπόρο της βαθμολογίας ΑΕΛ με 3-0 και εδραιώθηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας μετά και την ισοπαλία του Απόλλωνα.

Οι παίκτες του Σταύρου Ψιμουλάκη ήταν καταιγιστικοί, δεν έδωσαν κανένα δικαίωμα στην Λάρισα (που ολοκλήρωσε το ματς με 10 λόγω αποβολής του Ρέντζα στο 42′), είχαν εκτός από τα τρία γκολ και τρία δοκάρια και στο τέλος αποθεώθηκαν από τους 6000 φιλάθλους που συγκλόνισαν με την παρουσία τους στης εξέδρες.

Στο… πάρτι του ΑΟ Τρίκαλα, δε συμμετείχαν οι οπαδοί της ΑΕΛ που μετά το 2ο γκολ συγκρούστηκαν με τις αστυνομικές δυνάμεις στο πέταλο με τα ΜΑΤ μάλιστα να κάνουν και ρίψη καπνογόνου.

Το φιλμ του αγώνα

6΄Σέντρα απο τον Νιάρο η μπάλα έφτασε στον Ριζογιάννη ο οποίος σούταρε άουτ
11΄μακρινό σουτ του Στεφάνοβιτς άουτ
14΄ατομική ενέργεια του Στεφάνοβιτς η μπάλα δοκάρι και κόρνερ απο την επέμβαση του Ξενοδόχοφ
15′ Μακρινό σουτ απο τον Σερτζίνιο μπλόκαρε ο Ξενοδόχοφ
17′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΕΛ όταν από σέντρα του Ροβίθη, ο Μπόγιοβιτς πρόλαβε την έξοδο του Χιώτη και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ
19′ ΓΚΟΛ για τον ΑΟΤ! Ο Ριζογιάννης, μετά απο πάσα του Κουσκουνά, έκανε την ατομική προσπάθεια, ζύγισε το σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0
24′ Μακρινό σουτ του Κουτσιανικούλη, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Χιώτη χωρίς να ανησυχήσει ο έμπειρος πορτιέρο
32′ Ο Ριζογιάνης έβγαλε στον Κουσκουνά μέσα στην περιοχή, αυτός σούταρε αλλά ο Ξενοδόχωφ μπλόκαρε τη μπάλα
36′ Ο Ναγιάρ προσπάθησε να κρεμάσει τον Χιώ τη από τα 35 μέτρα αλλά χωρίς καμία τύχη
40′ Πολύ καλή στιμγή για τον ΑΟ Τρίκαλα όταν ο Κουσκουνάς δέχτηκε πολύ καλή πάσα μέσα στην περιοχή αλλά πρόλαβαν οι αμυντικοι της ΑΕΛ να κόψουν λίγο πριν το σουτ
45′ Ο Σαρακατσάνος σε ρόλο δεξιού εξτρέμ, έβγαλε στον Κουσκουνά αλλά… πρόλαβε ο Ξενοδόχωφ.
53′ Φάουλ του Κουτσιανικούλη, η μπάλα πέρασε άουτ
62′ Ατομική ενέργεια του Μαρουκάκη που κέρδισε τη μπάλα, έκανε το σουτ αλλά μπλόκαρε ο Χιώτης
65′ Απίστευτη ευκαιρία για τον ΑΟΤ! Από λάθος της άμυνας της ΑΕΛ, ο Ναβάρο έβγαλε στον Στεφάνοβιτς που πλάσαρε τον Ξενοδόχωφ αλλά η μπάλα σταμάτησε το οριζόντιο δοκάρι
68′ ΓΚΟΛ για τον ΑΟΤ! Από ασίστ του Μουμίν, ο Κουσκουνάς πλάσαρε τον Ξενοδόχωφ για το 2-0
76΄Από σέτρα του Κουσκουνά, η μπάλα κόντραρε, στρώθηκε στον Στεφάνοβιτς αλλά αυτός σουταρε άουτ
79′ ΓΚΟΛ για τον ΑΟΤ! Ο Κουσκουνάς βγήκε απέναντι από τον Ξεονοδόχωφ και έκανε το 3-0
90′ Σέντρα του Δουκάκη, κεφαλιά του Βρούτσινα και η μπάλα στο δοκάρι.

ΑΟ Τρίκαλα (Σταύρος Ψιμουλάκης): Χιώτης, Σαρακατσάνος, Νιάρος (83′ Χαροντάκης) , Παπαπαναγιώτου, Ζώνας, Ριζογιάννης, Μουμίν, Σερτζίνιο, Ναβάρο (87′ Δουκάκης), Στεφάνοβιτς, Κουσκουνάς(83′ Βρούτσινα)

ΑΕΛ (Σάκης Τσιώλης): Ξενοδόχοβ, Ροβίθης (46′ Ζέρης), Μονιάκης (67′ λ.τρ. Κοντοχρήστος), Κομεσίδης, Βέρτζος, Μπανούσης, Ναγιάρ (53′ Μαρουκάκης) , Ρέντζας, Μπόζοβιτς, Κουτσιανικούλης, Λαμπρόπουλος