DSCN1636Η Τετάρτη 11/5 σήμανε το τέλος της πρώτης φάσης των ομίλων και από αύριο Πέμπτη, ξεκινά το κυρίως (και πιο ενδιαφέρον) «πιάτο» της διοργάνωσης!

Η δυνατή βροχή που ξεκίνησε περίπου στις 20.15 ήταν αυτή που σήμανε και το τέλος των σημερινών αγώνων, που τελικά ολοκληρώθηκαν κανονικά αν και υπήρξε για δεύτερη φορά ομάδα που δεν κατέβηκε να αγωνιστεί. Αυτό έδωσε το δικαίωμα στις υπόλοιπες ομάδες του 1ου ομίλου να δώσουν από δύο παιχνίδια και ουσιαστικά να μεταβούν από Κρύα Βρύση και Κοπανό αντίστοιχα για περίπου μία ώρα…

Από και και πέρα, τα σημερινά παιχνίδια έδωσαν την πλήρη εικόνα των μπαράζ, που θα διεξαχθούν αύριο Πέμπτη (12/5), με τη συμμετοχή 16 ομάδων. Αυτές δηλαδή που τερμάτισαν από τη 2η έως την 9η θέση της ειδικής βαθμολογίας των δεύτερων αλλά και αυτές που βρίσκονται από την 1η έως την 8η θέση της αντίστοιχης των τρίτων.

Η καλύτερη δεύτερη ομάδα αναδείχτηκε η Ink Da City ενώ αποκλείστηκε το Original Play Coffee που τερμάτισε στην τελευταία θέση της ειδικής βαθμολογίας των τρίτων.

Να αναφέρουμε πως το Τουρνουά ολοκληρώνεται ΑΥΣΤΗΡΑ την Κυριακή 15/5 και η αναβολή του προηγούμενου Σαββάτου λόγω της κακοκαιρίας ανάγκασε τους διοργανωτές να μεταβάλλουν το πρόγραμμα, εξ ου και τα δύο παιχνίδια που είναι αναγκασμένες οι ομάδες να δώσουν αύριο ώστε να προκριθούν (στο αρχικό πρόγραμμα υπήρχε ένα ματς κάθε μέρα εκτός αυτών που θα μετέβαιναν από μακριά)

Σε περίπτωση που κάποια ομάδα αδυνατεί βάση προγράμματος να ανταπεξέλθει λόγω έλλειψης παικτών (θυμίζουμε βέβαια πως επιτρέπονται οι προσθήκες αρκεί να μην αγωνίζονται σε άλλη ομάδα) ή δεν συμφωνεί με τους όρους και τους κανονισμούς, παρακαλείται να ενημερώσει έγκαιρα ώστε να αντικατασταθεί με την αμέσως επόμενη βάση βαθμολογίας ή προηγούμενου αγώνα.
13059630_233344107023943_308204414_n2Αναλυτικά τα αποτελέσματα της σημερινής 5ης μέρας του Τουρνουά :

ΓΗΠΕΔΟ 1 (κλειδάριθμος για τις ομάδες από Αλεξάνδρεια και Νάουσα*)

17.00 (Group Α)  Cafe στο 90′ – Το Στέκι  0-2 (14-21, 12-21)

17.45 (Group Α)  Anfield Cafe – Vive Mar / Αλεξάνδρειο  2-0 α.α.

18.30 (Group Α)  Χατζηπαυλίδης – Vive Mar / Αλεξάνδρειο  2-0 α.α.

19.15 (Group G)  Mexx Cafe – Χατζηπαυλίδης  2-0 (21-6, 21-11)

20.00 (Group D)  Φωτιάδης Ανταλλακτικά – PichasGold  1-2 (21-19, 18-21, 5-11)

20.45 (Group F)  Vive Mar / Αλεξάνδρειο – Mexx Café  0-2 α.α.

ΓΗΠΕΔΟ 2 (κλειδάριθμος για τις ομάδες από Αλεξάνδρεια και Νάουσα*)

17.00 (Group A)  Χατζηπαυλίδης – Anfield Café  2-0 (21-17, 21-14)

17.45 (Group A)  Afros bar – Ανθέων Τέχνη  0-2 (11-21, 8-21)

18.30 (Group A)  Anfield Cafe – Mexx Café  0-2 (7-21, 6-21)

19.15  (Group H)  Hellas Service – Coin Café Bar  0-2 (6-21, 5-21)

20.00 (Group B)  Ελαστικά Ματζιαρίδης – Original Play Café  2-0 (21-8, 21-7)

13064040_233344317023922_7734615_o2

Τελικές Βαθμολογίες Ομίλων

Σημ. : Το κριτήριο για την ισοβαθμία είναι κατά σειρά : Διαφορά Σετ, πόντοι υπέρ και αν είναι ίδιοι, οι πόντοι κατά. ΔΕΝ ΜΕΤΡΟΥΝ ΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΜΑΤΣ.

Group 1 

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Mexx Café 3 6-0 126 30 6
2 Χατζηπαυλίδης 3 4-2 101 73 4
3 Anfield Café 3 2-4 86 84 2
4 Vive Mar/Αλεξάνδρειο 3 0-6 0 126 0

 Group 2

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Ελαστικά Μαντζιαρίδης 3 6-1 130 62 6
2 Goody’s Burger House 3 4-2 99 88 4
3 Original Play Cafe 3 2-5 79 117 2
4 Κλαίει ο κόσμος by Mall 3 2-6 94 135 0

Group 3 

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Draw Café 3 6-0 128 101 6
2 Στέγη Ενέργεια 3 4-3 115 119 4
3 Γελάει ο κόσμος by Mall 3 2-4 116 108 2
4 Χαράλαμπος Ιωσηφίδης 3 0-6 95 126 0

Group 4

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 PichasGold 3 6-1 144 120 6
2 Έπιπλο Βέρρος 3 5-3 139 134 4
3 Φωτιάδης Ανταλλακτικά 3 4-5 132 143 2
4 Casa di Pizza 3 1-6 115 133 0

Group 5 

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Kapsalis Hotel 3 6-3 150 128 6
2 Ink Da City 3 5-2 131 105 4
3 Lobby Cafe bar 3 3-5 117 132 2
4 Θεόδωρος Γκίτκος Β 3 2-6 102 135 0

Group 6

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Το Στέκι 3 6-1 128 75 6
2 Express Team 3 5-2 124 90 4
3 Cafe στο 90′ 3 2-5 98 122 2
4 MoserLX 3 1-6 67 130 0

Group 7 

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 ΤΟΜΗ Φροντιστήριο 3 6-0 126 55 6
2 Ανθέων Τέχνη 3 4-2 102 94 4
3 Prego espresso & fruit bar 3 2-4 97 113 2
4 Afros bar 3 0-6 63 126 0

Group 8

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Θεόδωρος Γκίτκος A 3 6-0 127 70 6
2 Coin Café-Bar 3 4-2 117 67 4
3 Καλά Καθούμενα 3 2-4 80 104 2
4 Hellas Service 3 0-6 43 126 0

Group 9 

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Ελαστικά Τσιρίδης 3 6-1 133 63 6
2 Οι Aπείθαρχοι 3 5-2 124 81 4
3 Tsipourokatastasis Artissimo 3 2-4 97 84 2
4 Lab Coffee n drinks 3 0-6 0 126 0

*Με κόκκινο χρώμα οι ομάδες που προκρίθηκαν στους «16»

 

ΕΙΔΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΜΠΑΡΑΖ

Δεύτεροι

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
0 Ink Da City 3 5-2 131 105 4
1 Οι Aπείθαρχοι 3 5-2 124 81 4
2 Express Team 3 5-2 124 90 4
3 Έπιπλο Βέρρος 3 5-3 139 134 4
4 Coin Café-Bar 3 4-2 117 67 4
5 Ανθέων Τέχνη 3 4-2 102 94 4
6 Χατζηπαυλίδης 3 4-2 101 73 4
7 Goody’s Burger House 3 4-2 99 88 4
8 Στέγη Ενέργεια 3 4-3 115 119 4

*Η ομάδα Ink Da City περνά ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ στους 16 ως καλύτερη δεύτερη ομάδα

Τρίτοι

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Φωτιάδης Ανταλλακτικά 3 4-5 132 143 2
2 Lobby Cafe bar 3 3-5 117 132 2
3 Γελάει ο κόσμος by Mall 3 2-4 116 108 2
4 Tsipourokatastasis Artissimo 3 2-4 97 84 2
5 Prego espresso & fruit bar 3 2-4 97 113 2
6 Anfield Café 3 2-4 86 84 2
7 Καλά Καθούμενα 3 2-4 80 104 2
8 Cafe στο 90′ 3 2-5 98 122 2
9 Original Play Cafe 3 2-5 79 117 2

*Η ομάδα «Original Play Cafe» αποκλείεται ως η τελευταία ομάδα των τρίτων

Το πρόγραμμα της Πέμπτης 12/5 (μπαράζ) :

ΓΗΠΕΔΟ 1
17.00 Οι Aπείθαρχοι – Cafe στο 90′ (1)

17.45 Νικητής 1 – Νικητής 8

18.30 Goody’s Burger House – Lobby Cafe bar (7)

19.15 Νικητής 7 – Νικητής 2 

20.00 Γελάει ο κόσμος by Mall – Χατζηπαυλίδης (6)

20.45 Νικητής 3 – Νικητής 6 

ΓΗΠΕΔΟ 2

17.00 Φωτιάδης Ανταλλακτικά – Στέγη Ενέργεια (8)

17.45 Καλά Καθούμενα – Express Team (2)

18.30 Έπιπλο Βέρρος- Anfield Café (3)

19.15 Prego espresso & fruit bar – Coin Café-Bar (4)

20.00 Ανθέων Τέχνη – Tsipourokatastasis Artissimo (5)

20.45 Νικητής 4 – Νικητής 5