Τουρνουά Foot Tennis Βέροια

“Coin” Cafe Bar και το “Στέκι” το ζευγάρι του μεγάλου τελικού στο 1ο Τουρνουά Foot Tennis by 10starbet! Δείτε τα αποτελέσματα

DSCN2032

Δύο ομάδες που έχουν κατακτήσει τρόπαιο σε παλαιότερα τουρνουά που διοργάνωσε το SportsUp (και παλαιότερα ως Imathia Sports News) θα αναμετρηθούν στον μεγάλο τελικό αύριο Κυριακή (15/5) στις 15/5.

Το Coin Cafe Bar (που κατέκτησε το 1ο Τουρνουά Κοινωνικού Σκοπού το 2012 στα Ιδιωτικά Εκπαιδευτήρια) πέρασε στον τελικό καθώς επικράτησε με 3-0 των Ελαστικών Μαντζιαρίδη, που νωρίτερα είχε νικήσει το Φροντιστήριο ΤΟΜΗ με 3-0 σετ (21-15, 21-13, 21-18). Η ομάδα των Κώστα Έξαρχου, Βασίλη Γιαουτζή και Κώστα Βούλγαρη (που στα προημιτελικά επικράτησε με 3-0 σετ της “Ανθέων Τέχνη”) δυσκολεύτηκε κυρίως στο δεύτερο σετ (18-21) ωστόσο πήρε τη νίκη με “σκούπα” και πέρασε στον τελικό.

Εκεί θα αντιμετωπίσει το Στέκι (κατέκτησε το 2ο Τουρνουά Κοινωνικού Σκοπού το 2013) που επικράτησε με 3-1 σετ του Cafe “Draw” στα προημιτελικά και 3-0 του Goody’s Burger House στα ημιτελικά. Οι “μπλε” ήταν εξαιρετικοί και στα δύο παιχνίδια και δίκαια πέρασαν στον τελικό ενώ το χαρακτηριστικό με την ομάδα των Πέτγαζλη και Χαραλαμπίδη είναι πως έφτασαν μέχρι τον μικρό τελικό και ενώ προκρίθηκαν ως καλύτεροι ηττημένοι στα μπαράζ!

Νωρίτερα, είχαν αποκλείσει στα προημιτελικά τα Ανταλλακτικά “Φωτιάδης”, στο πιο δραματικό παιχνίδι του Τουρνουά, που κρίθηκε στην τελευταία φάση του τάι μπρέικ και μάλιστα με σκορ 15-13!

13059630_233344107023943_308204414_n2

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι παίκτες που αγωνίστηκαν στα προημιτελικά :

Ανθέων Τέχνη – Coin Cafe Bar 0-3 (14-21. 12-21. 18-21)

Έρβις Μπούφι, Σάκης Ρίσσου, Γιώργος Μυλωνάς / Κώστας Έξαρχος, Βασίλης Γιαουτζής, Κώστας Βούλγαρης

Φροντιστήριο TOMH – Ελαστικά Μαντζιαρίδης  0-3 (15-21, 13-21, 18-21)

Παναγιώτης Καλφούντζος, Βασίλης Αργυρόπουλος, Κώστας Παπαδόπουλος / Δημήτρης Ασλαμπάλογλου, Διονύσης Χουϊλουλίδης

Φωτιάδης Ανταλλακτικά – Goody’s Burger House 2-3 (21-13, 9-21, 11-21, 21-19, 15-13)

Τάσος Γαβριηλίδης, Χρήστος Γαβριηλίδης, Κώστας Σοφιανίδης / Θοδωρής Πέτγαζλης, Αλέξης Χαραλαμπίδης

Cafe Draw – Το Στέκι  1-3 (15-21, 21-16, 11-21, 21-23)

Κώστας Ντέλλας, Μάκης Σπανός / Χρήστος Μπρέγκου, Αλέξης Ασλάνογλου

13064040_233344317023922_7734615_o2

Tα αποτελέσματα και οι παίκτες που αγωνίστηκαν στα ημιτελικά :

Coin Cafe Bar – Ελαστικά Μαντζιαρίδης  3-0 (21-13, 21-19, 21-10)

Κώστας Έξαρχος, Βασίλης Γιαουτζής, Κώστας Βούλγαρης / Δημήτρης Ασλαμπάλογλου, Διονύσης Χουϊλουλίδης

Goody’s Burger House – Το Στέκι  0-3 (7-21, 11-21, 9-21)

Θοδωρής Πέτγαζλης, Αλέξης Χαραλαμπίδης, Αλέξανδρος Κατσκαβέλης / Χρήστος Μπρέγκου, Αλέξης Ασλάνογλου

Η τελευταία μέρα του Τουρνουά

Μια μίνι γιορτή με χορευτικές επιδείξεις και τις βραβεύσεις αμέσως μετά το τέλος των αγώνων, ετοιμάζουν οι διοργανωτές για αύριο Κυριακή 15/5.

Το πρόγραμμα θα ξεκινήσει στις 18.30 με τον μικρό τελικό, που θα αναμετρηθούν τα Ελαστικά Μαντζιαρίδης με το Goody’s Burger House, σε μια αναμέτρηση που ο νικητής κατακτά την τρίτη θέση και θα παραλάβει συμβολικό τρόπαιο και μετάλλια. Παράλληλα, οι τρεις χορηγοί για τη συγκεκριμένη θέση (Afros Bar, Cafe Coin, Cafe Draw και Κτήμα Καψάλης) θα τους παραδώσουν τα σχετικά δώρα.

Αμέσως μετά τη λήξη του μικρού τελικού, σειρά παίρνουν τα κορίτσια της ρυθμικής γυμναστικής του Φίλιππου Βέροιας, που θα πραγματοποιήσουν χορευτικές επιδείξεις προς τέρψιν του κοινού που θα δώσει το παρόν στην Πλατεία Δημαρχείου Βέροιας. Θα ακολουθήσει ο Μεγάλος Τελικός ανάμεσα στο Cafe Coin και το Στέκι ενώ αμέσως μετά θα ακολουθήσουν οι βραβεύσεις, για τις οποίες θα σας ενημερώσουμε αργότερα.