Πέντε γκολ στον Εορδαϊκό ο Άρης, με χατ-τρικ του Κωνσταντινίδη

b26c9b5f98e54ac6b27915558a326efd.330347be67d0d72af475608612afdf40Ο Άρης κέρδισε με το ευρύ 5-1 τον Εορδαϊκό 2007 σε φιλικό παιχνίδι σήμερα στο Κλεάνθης Βικελίδης. Οι Βασίλης Κωνσταντινίδης (29’, 41’, 44’), Γκαέλ Ν’ Λουντούλου (40’) και Αντώνης Καπνίδης (51’) πέτυχαν τα γκολ των “κιτρίνων”.

Μια ακόμη πειστική εμφάνιση, μια ακόμη νίκη με επιβλητικό σκορ. Αυτή τη φορά σε φιλικό παιχνίδι.

Ο Άρης  κέρδισε με το ευρύ 5-1 τον Εορδαϊκό 2007 σήμερα στο Κλεάνθης Βικελίδης, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βασίλη Κωνσταντινίδη, ο οποίος πέτυχε τρία γκολ.

Ο προπονητής της ομάδας μας, Νίκος Αναστόπουλος, είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει σχήματα και ποδοσφαιριστές και να αποκομίσει χρήσιμα συμπεράσματα.

Η ομάδα της Πτολεμαΐδας έκανε το… λάθος να προηγηθεί στο σκορ στο 7’ με τον Γιόνδη (0-1).

Στη συνέχεια μαζί με την βροχή ήρθε και η «βροχή» των γκολ για τον ΑΡΗ.

Στο 29’ ο Βασίλης Κωνσταντινίδης έφερε το ματς στα ίσια (1-1). Στο 40’ ήταν η σειρά του Γκαέλ Ν’ Λουντούλου να χριστεί σκόρερ με σουτ (2-1).

Ακολούθησαν άλλα δύο γκολ του Κωνσταντινίδη πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (41’ και 44’), με τα οποία ανέβηκε ο δείκτης του σκορ στο 4-1.

Το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στο 51’ με σουτ του Αντώνη Καπνίδη.

ΑΡΗΣ: Σιδεράκης (30’ Τζινάρ), Μαζουλουξής, Σαμαρόπουλος, Βουτσιάς, Σαμαράς, Ρόβας, Ν’ Λουντούλου, Καλογέρης, Κόκε, Κωνσταντινίδης, Πόι. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Ιντζίδης, Καζναφέρης, Γεωργιάδης, Τάτος, Ντούνης, Κυβελίδης, Καπνίδης, Μπουλγκουρίδης, Ιακωβίδης, Ανδρεάκος, Σταυρίδης.

Εορδαϊκός 2007: Περπερίδης (30’ Μιχαηλίδης), Μ. Χαραλαμπίδης, Κλάζογλου, Ναθαναηλίδης, Πασχαλίδης, Μπίκος, Χ. Χαραλαμπίδης, Λιάμης, Γιόνδης, Ιωαννίδης, Μαυροματίδης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Καλογιαννίδης, Κωστικίδης, Δημ. Χαραλαμπίδης, Μάγγος, Αμπατζίδης, Χρυσοστομίδης, Μιχαηλίδης.