Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική

Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική (3ος όμιλος) Πάικο Γουμένισσας – Αλμωπος Αριδαίας 0-2 (photos+vid)

27148843962_f84cf51471_cΜια ανάσα από την άνοδο στη Γ Εθνική βρίσκεται ο Αλμωπός Αριδαίας, που επικράτησε σχετικά εύκολα στη Γουμένισσα.

Η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη επέβαλε από την αρχή τον ρυθμό της και κινδύνεψε ελάχιστα, την ίδια ώρα που είχε περισσότερες ευκαιρίες ώστε να διευρύνει τον δείκτη του σκορ.

Το αποτέλεσμα είναι όμως αυτό που μετρά για τους “μπλε” που με νίκη την Κυριακή κόντρα στη Νάουσα, σφραγίζει την άνοδο και φέρνει εις πέρας τον δεύτερο μεγάλο φετινό στόχο που δεν ήταν άλλος από την κατάληψη της μίας εκ των δύο προνομιούχων θέσεων στον 3ο όμιλο των μπαράζ.

Το φιλμ της αναμέτρησης όπως το παρουσίασε το ialmopia.gr

2′ Κεφαλιά του Καραγιάννη του Αλμωπού πέρασε αουτ

5′ Σουτ του Προβατίδη εκτός εστίας μετά από πάσα του Παπαδόπουλου

7′ ΓΚΟΛ! Ο Αλμωπός άνοιξε το σκορ με πλασέ του Ελευθεριάδη Γ. μέσα από την περιοχή μετά από κόρνερ (0-1)

15′ Κεφαλιά του Καραγιάννη μετά από εκτέλεση φάουλ του Προβατίδη, απέκρουσε ο τερματοφύλακας

20′ Σουτ του Χατζηασλανίδη πέρασε άουτ στην πρώτη καλή φάση του Πάικου

38′ Σουτ του Καραγιάννη έξω απ’ την περιοχή, κόρνερ για τον Αλμωπό

43′ Κίτρινη κάρτα για τον Ζαρογιάννη του Αλμωπού

55′ Κεφαλιά του Καραγιάννη μετά από σέντρα του Καπουσούζη η μπάλα ελάχιστα άουτ

62′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Γουμένισσα με τον Βούτσα να πλασάρει αουτ μέσα απ’ την περιοχή

70′ ΓΚΟΛ! Σουτ του Καραγιάννη στη κλειστή γωνία μετά από λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα και 0-2!

77′ Κίτρινη κάρτα για τον Δεληγιώργη της Γουμένισσας

83′ Μετά απο καλή ενέργεια και σέντρα του Κοβάτση, ο Καπουσούζης έστειλε τη κεφαλιά πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα

88′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Καπουσούζη που έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα ελάχιστα αουτ σε κενή εστία

Πάικο Γουμένισσας: Αγτζίδης, Τουλγαρίδης, Δεληγιώργης, Μαραντίδης, Βογιατζής (78′ Μάρκος), Πολυζόπουλος, Βουτσάς (82′ ?), Σαμαράς, Δασκάλου (24′ Μυλωνάς), Καραελευθερίου, Χατζηασλανίδης

Αλμωπός Αριδαίας: Αποστόλου, Ελευθεριάδης Θ., Ζαρογιάννης (71′ Μπογδάνης), Μουρατίδης, Κουτρούμπαλος, Ελευθεριάδης Γ., Καμπάνης, Προβατίδης (42′ Κοβάτσης), Καπουσούζης, Παπαδόπουλος (78′ Καραδήμος), Καραγιάννης