Κοντά στην 4η θέση του ομίλου οι “LiverCool”

Basketball

Με ένα πολύ ωραίο παιχνίδι συνεχίστηκε την Παρασκευή 3/6 το Τουρνουά “ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ” 2016.

Οι “LiverCool” επικράτησαν των “Βέροια23” με σκορ 64-44 και έκαναν αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση της 4ης θέσης του Β Ομίλου.

Οι τυπικά γηπεδούχοι πήραν πόντους από όλους τους παίκτες ενώ και στην άμυνα (παρά το μέτριο πρώτο ημίχρονο όπου οι “Βέροια23” ήταν μέσα στη διεκδίκηση της νίκης) βρήκαν τις λύσεις και πήραν σταδιακά μεγάλη διαφορά.

Ο Λιόλιος ήταν εκ των κορυφαίων της αναμέτρησης και μαζί με τους Κυριαζόπουλο, Κορυτσαίο και Κούλη δημιούργησαν τις βάσεις για μια άνετη επικράτηση στο τέλος.

Η ομάδα του Λεονταράκη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο, χάρη στη μεγάλη ευστοχία του Ευθυμιάδη από τα 6.75. Ο Τζιμογιάννης προσπάθησε με αρκετούς πόντους, ο Μιχαηλίδης πραγματοποίησε το καλύτερο παιχνίδι φέτος, αλλά δεν ήταν αρκετοί για να φέρουν την νίκη.

LiverCool 64 – Βέροια23  44

LIVERCOOL: Κωτιάδης 4, Κούλης 8(1), Μπαλτζής 6, Ουγγρίνης 2, Τσιριμπάκας 6, Κορυτσαίος 14(1),Κυριαζόπουλος 10, Λιόλιος 7(1), Βλαχάκης 7(1).

ΒΕΡΟΙΑ23: Αβραάμ 4, Ευθυμιάδης 8(2), Τζιμογιάννης 8, Τζανέτος , Μιχαηλίδης 12, Τσισμανίδης 2, Λεονταράκης, Καραμούτης 3(1), Βασιλόπουλος 4, Τσαπουράνης 3.