DSCN3313Ολοκληρώθηκαν σήμερα (15/6) τα μπαράζ των ομάδων που τερμάτισαν από τη 2η έως την 4η θέση των ομίλων της πρώτης φάσης, ενώ το τελευταίο ματς της ημέρας στα πλαίσια των «16» καλύτερων ομάδων, οι 100 περίπου φίλαθλοι παρακολούθησαν ένα εξαιρετικό παιχνίδι!

Σε ένα πολύ όμορφο περιβάλλον, ανάμεσα στα πλατάνια του Δημοτικού Πάρκου Νάουσας και παρουσία πολλών θεατών και σήμερα, οι 10 ομάδες των μπαράζ αλλά και οι δύο της φάσης των 16, τα έδωσαν όλα και σχημάτισαν στο τέλος τα 7 ζευγάρια που θα παρακολουθήσουμε αύριο από τις 17.00 το απόγευμα μέχρι τις 10 το βράδυ.

Το πιο εντυπωσιακό ματς διεξήχθη στις 20.30, αυτό ανάμεσα στο Jorry’s Sports Cafe και τα Χρώματα «Χατζηπαυλίδης», το πρώτο από τον νοκ άουτ γύρο των τριών νικηφόρων σετ. Η ομάδα των Ανέστη Αργυρίου, Νίκου Σαρηγιαννίδη και Μιχάλη Σπυρίδη προηγήθηκε 2-0 αλλά οι Κώστας Μποζίνης, Δημήτρης Στογιάννος και Πασχάλης Μποζίνης ισοφάρισαν και οδήγησαν το παιχνίδι στο τάι μπρέικ.

Εκεί, μετά από 15 περίπου δραματικά λεπτά οι τυπικά γηπεδούχοι πήραν την πρόκριση με σκορ 11-8 και θα αντιμετωπίσουν την Παρασκευή 17/6 στις 18.30 τον νικητή του ζευγαριού «Hotel Kapsalis» – «Prego» Espresso & Fruit Bar.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια που αφορούσαν τα μπαράζ, την πρόκριση με «καθαρό σκορ» πήραν ΦΠΑ, Ιππόκαμποι και Consi Cafe ενώ το τάι μπρέικ χρειάστηκε το Cafe «Anfield» από την Επισκοπή κόντρα στους «Agroexelixis» από τη Μαρίνα. Τέλος, «Prego» και «Hotel Kapsalis» πήραν ξεκούραστα την πρόκριση καθώς «Απείθαρχοι» και Metal Experts δεν κατέβηκαν να αγωνιστούν.

Στα αξιοσημείωτα της φετινής διοργάνωσης, η πρόκριση ως «δώρο» στους τρεις καλύτερους ηττημένους, που προέκυψαν μετά από ειδική βαθμολογία των πόντων τους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της σημερινής 5ης μέρας :

ΦΠΑ– Doctor Wash  2-0 (21-13, 21-18)

Mexx Cafe – Ιππόκαμποι  0-2 (16-21, 11-21)

Seven – Consi Cafe  0-2 (11-21, 18-21)

Hotel Kapsalis – Metal Experts  2-0 α.α.

Οι Απείθαρχοι – Prego  0-2 α.α.

Agroexelixis – Anfield Cafe  1-2 (23-21, 6-21, 6-11)

Jorry’s Sports Cafe – Χατζηπαυλίδης  3-2 (23-21, 21-13, 18-21, 18-21, 11-8)

Ειδική Βαθμολογία Ηττημένων

HTT1 Agroexelixis 35
HTT2 Doctor Wash 31
HTT3 Seven 29
4 Mexx Café 27
5 Liverpool Café 24
6 Metal Experts 0
7 Οι Απείθαρχοι 0

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (16/6)

17.00 Hotel KapsalisPrego Espresso & Fruit Bar (Ζ7)

17.45 Γυαλί Καφενέ – ΦΠΑ (Ζ6)

18.30 Cafe Anfield – Ιππόκαμποι (Ζ8)

19.15  Θεόδωρος Γκίτκος – Doctor Wash (Ζ1)

20.00 Ink Da City – Consi Cafe (Ζ2)

20.45  Ανταλλακτικά Φωτιάδης – Seven (Ζ5)

21.30 Το Κοτοπουλάκι – Agroexelixis (Ζ4)

Το πρόγραμμα της Παρασκευής (17/6)

18.30  Ζ3 – Ζ7 (Α)
19.15   Ζ6 – Ζ4 (Β)
20.00  Ζ1 – Ζ8 (Γ)
20.45  Ζ2 – Ζ5 (Δ)

Το πρόγραμμα του Σαββάτου (18/6)

20.00  Α – Β
21.00  Γ – Δ

Το πρόγραμμα της Κυριακής (19/6)

20.00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
21.00 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ