Πέντε “παστέλια” η Μάντσεστερ, το πιο…γλυκό ο Ιμπραΐμοβιτς! (vid)

Coo3YQOWYAANMApΜε γκολάρα στο ντεμπούτο του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, η Γιουνάιτεντ συνέτριψε 5-2 την Γαλατασαράι στο φιλικό που έγινε στο Γκέτεμποργκ της Σουηδίας.

Όπως αναφέρει το SDNA, το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους «κόκκινους διαβόλους» με τον Ιμπραΐμοβιτς να πετυχαίνει ένα τρομερό γκολ με γυριστό σουτ μόλις στο 4ο λεπτό. Η Γαλατασαράι κατάφερε να ανατρέψει προσωρινά το εις βάρος της σκορ, με την λήξη του ημιχρόνου να την βρίσκει να προηγείται 2-1.

Η ομάδα του Μουρίνιο μπήκε στο β’ ημίχρονο αποφασισμένη να πάρει την νίκη και με πρωταγωνιστή τον Ρούνει που έβαλε δύο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών (55′, 58′), ανέκτησε το προβάδισμα.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν ο Φελαϊνί στο 62′ με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά και ο Χουάν Μάτα στο 74′ έπειτα από ωραία ομαδική προσπάθεια.