Ηρακλής Καβάλας – Νέστος Χρυσούπολης 2-0

rakos1-604x402Ματς πρωταθλήματος θύμιζε, ειδικά στο Α` μέρος, το παιχνίδι του Ηρακλή με το Νέστο.

Όπως αναφέρει η proininews, o Ηρακλής με ρόστερ ομάδας Γ` Εθνικής, ήταν καλύτερος και κέρδισε δίκαια. Στα πρώτα 45 λεπτά εκτός από το εξαιρετικό γκολ του Γοριδάρη, είχε δυο δοκάρια και άλλες τρεις κλασσικές ευκαιρίες.

Σε αυτό το διάστημα ο Νέστος δεν πατούσε καλά στον αγωνιστικό χώρο και δεν κατέγραψε τελική προσπάθεια για γκολ.

Στο δεύτερο μέρος. οι αλλαγές του Μαγκαφίνη άλλαξαν την εικόνα του Νέστου, όμως ο Ηρακλής ήταν αυτός που πέτυχε δεύτερο γκολ, έχοντας παράλληλα πολύ καλή αμυντική λειτουργία σε όλο το 90λεπτο.

Οι γηπεδούχοι με την εμφάνιση τους, έστειλαν το μήνυμα, ότι είναι το πολύ μεγάλο φαβορί για την άνοδο στη Γ` Εθνική.

Ο Νέστος θέλει δουλειά ενώ είναι φανερό ότι ο Μαγκαφίνης δοκιμάζει αρκετά σχήματα.

Ηρακλής: Ευστρατίου, Γοριδάρης, Ρουμελιώτης, Σεφερίδης, Κονσταντίνι, Σπυρίδης, Αϊβάζης, Σολακίδης, Χατζηκυριάκου, Τσίτσης, Δούμπλατζης. Έπαιξαν και οι: Παπαδάτος, Βλάχος, Άγγος, Αρτεμίου, Χασά, Μπάρτσι.

Νέστος: Σουμουλίδης, Παυλακάκης, Δ. Μαρκάκης, Κωνσταντινίδης, Παυλίδης, Ντερτιλής, Μαζιώτης, Καζαντζίδης, Μιχαλάκης, Παναγιωτόπουλος, Μπουλγούρας. Έπαιξαν και οι: Κυφωνίδης, Βαλαβανόπουλος, Καστανίδης, Μιχαηλίδης, Λαζαρίδης, Αϊβάζογλου, Τσάκωνας, Λαζαρίδης, Μαρκάκης Π.