Εθνικές Ομάδες

Ελλάδα – Σλοβενία 0-2

070b1170-a93b-4785-b494-689f33ffe24f_1Με ήττα, 0-2 από τη Σλοβενία, ξεκίνησε τους αγώνες της η Εθνική Ομάδα Νεανίδων στην προκριματική φάση (5ος όμιλος) του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2017, που διεξάγεται στη Σλοβενία.

Οι νεαρές διεθνείς μας υστέρησαν στην απόδοσή τους και η επικράτηση των αντιπάλων τους χαρακτηρίζεται δίκαιη. Σκόρερ για την ομάδα της Σλοβενίας ήταν Μπράτουσα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου (45’+1′) και η Πλέτερσκι στο 68ο λεπτό.

Στον άλλο αγώνα του ομίλου μας Ρωσία και Ισραήλ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Επόμενος αντίπαλος για τις Νεανίδες η Ρωσία (10/9/2016) ενώ την ίδια ημέρα η Σλοβενία αντιμετωπίζει το Ισραήλ.

Ελλάδα: Γιαννακούλη- Χύμα (77′ Καπνίση), Λιάκου (31′ Γαβρά), Γούλα, Χατζηνικολάου, Τζιόρα, Τροχούτσου (9′ Δοϊρανλή), παπαϊωάννου, Γιάννου Γεωργιάδου, Καϊδατζή.

Σλοβενία: Νέμετ- Κράνιτς, Ρόζμαριτς, Γκόντινα, Κούστριν (37′ Φράνγκεζ), Κολμπλ, Πλέτερσκι, Μπράτσουσα (83′ Κάβσακ), Μπάμπνικ, Γκόλομπ, Γκάντνικ (60′ Ζιβαντίνοβιτς).