Γ Εθνική (1ος όμιλος) Αλμωπός Αριδαίας – ΑΟ Καρδίας 2-2

14311325_1761605127385718_8817301950923817645_oΣυγκλονιστικό παιχνίδι στο γήπεδο της Αριδαίας όπου ο Αλμωπός και ο Α.Ο. Καρδίας ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2–2 μετά από δραματικό 90λεπτο.

Όπως αναφέρει το aridaianews, το παιχνίδι ήταν πολύ καλό, οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα μέχρι το πρώτο 20λεπτο όταν και προηγήθηκαν στο 11’, η ισοφάριση ήρθε άμεσα για την ομάδα του Αλμωπού που στη συνέχεια ανέβασε στροφές, πίεσε και θα μπορούσε να είχε το προβάδισμα αν ο Λάζαρος Ελευθεριάδης δεν ήταν επιπόλαιος στην τελική προσπάθεια.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, ο Αλμωπός είχε την μεγάλη ευκαιρία με τον Κώστα Διαμαντίδη που με φοβερό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι στο 54’. Από εκεί και πέρα το παιχνίδι είχε δραματική εξέλιξη, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 77’ όμως δεν κράτησαν για πολύ το προβάδισμα καθώς ο Αλμωπός έφτασε στην ισοφάριση στο 83’ και η μεγάλη ευκαιρία των φιλοξενουμένων όταν ο Δούκας έπιασε ψιλοκρεμαστό σουτ και ο Μένιος έκανε την απόκρουση του αγώνα με την βοήθεια του οριζοντίου δοκαριού.

Σκόρερ των γηπεδούχων ο Κώστας Διαμαντίδης στο 12’ και στο 83’ με πεναλτι, ενώ των φιλοξενούμενων ο Κωνσταντινίδης στο 11’ και ο Προσκυνητόπουλος στο 77’.

Αλμωπός Αριδαίας : Μένιος, Κιουλτζόπουλος (55’ Παπασυμεών), Μιχαηλίδης, Παπαζούδης, Μουρατίδης, Ζαρογιάννης (75’ Σιδηρόπουλος), Διαμαντίδης, Καπουσούζης (66’ Καμπάνης), Κοβάτσης, Ελευθεριάδης Λ., Καραγιάννης.

ΑΟ Καρδίας : Φαρμάκης, Βόσδου, Κουκουρώνας, Μπιμπισίδης Δ., Μπιμπισίδης Γ., Μαύρης (63’ Γίδαρος), Ξανθόπουλος (87’ Μάντζιος), Στεφανίδης, Κωνσταντινίδης (80’ Δούκας), Χαρίσης, Προσκυνητόπουλος.