Γ Εθνική (2ος όμιλος) Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Εθνικός Φιλιππιάδας 4-0

14258268_1746658955584187_3945205821849998982_oΔείχνοντας δυο διαφορετικά πρόσωπα σε κάθε ημίχρονο ο Αχιλλέας, έπιασε σπουδαία απόδοση στο δεύτερο 45λεπτο και πέτυχε μεγάλη νίκη στη Νεοκαισάρεια με 4-0 επι του Εθνικού Φιλιππιάδας.

Το φιλμ του αγώνα όπως το παρουσίασε το pieriasport

6΄ Διπλή ευκαιρία για τον Αχιλλέα με τον Καμπερίδη που πέρασε από δεξιά, έκανε τη σέντρα και το σουτ του Νάκα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπαντή.

15΄ Σουτ του Τανάι μέσα από την περιοχή, εξουδετέρωσε ο Σαρρής.

49΄ ΓΚΟΛ! Φάουλ από δεξιά για τον Αχιλλέα Νεοκαισαρείας εκτελεστής ο Δερμίσης μέσα στη μικρή περιοχή και ο Νάκας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ (1-0)

50΄ και 51΄ Η ομάδα του Εθνικού είχε δύο καλές στιγμές, αλλά ο Σαρρής επενέβη έγκαιρα και κράτησε το 1-0

60΄ Εκτέλεση φάουλ, σουτ του Μιχάλη ο Σαρρής και πάλι αποσόβησε το τέρμα.

61΄ ΓΚΟΛ! Συνδυασμός από αριστερά για τον Αχιλλέα, ο Δερμίσης σέντραρε για τον Μανίκα στο πρώτο δοκάρι, κεφαλιά του έμπειρου επιθετικού και 2-0

75΄ ΓΚΟΛ! Τακουνάκι του Ηλία Μανίκα προς τον Λαζαρίδη οποίος με σουτ “έγραψε” το 3-0

90΄ ΓΚΟΛ! Πολύ ωραία προσπάθεια του Ζώβληκα ο οποίος πάσαρε στον Μανίκα και ο τελευταίος με πλασέ μέσα από τη μεγάλη περιοχή διαμόρφωσε το 4-0

Αχιλλέας Νεοκαισαρείας : Σαρρής, Λαζαρίδης, Δερμίσης, Ηλιάδης, Παπαδόπουλος, Παγωνίδης, (46 Ζώβληκας), Ναλμπαντίδης (46΄Πολυχρονιάδης), Δήμηνας, Καμπερίδης, Νάκας (74΄ Δαδάκος), Μανίκας.

Εθνικός Φιλιππιάδας : Μπαντής, Χριστογιάννης, Κουμπλής (70 Βραχνός), Δημουλάς, Μαλάτος, Άτσκα, Λάππας, Μανιώτης (74΄Παπακίτσιος), Τανάι, Καταγής, Μιχάλης (70΄Μπότσαρης).