B ΕΠΣ Ημαθίας

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας – ΑΕΠ Βέροιας 1-2 (photos)

IMG_8477Σπουδαία νίκη της ΑΕΠ Βέροιας στην Αγία Βαρβάρας και ιδανικό ξεκίνημα για την ομάδα του Στέφανου Γαϊτάνου!

Στην αναμέτρηση κόντρα στον τοπικό Αγροτικό Αστέρα, η ΑΕΠ επικράτησε με σκορ 2-1 και πέτυχε το 2×2 στο ξεκίνημα της σεζόν. Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Κώστα Μουρτζίλα δεν κατάφερε να πάρει βαθμό ή βαθμούς στο σημερινό παιχνίδι, το πρώτο για φέτος στην έδρα της.

Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης, ο τραυματισμός του Διονύση Χειμωνίδη στο γόνατο, που αναγκάστηκε να αποχωρήσει από τον αγωνιστικό χώρο στο 5′ και αύριο θα εκτιμηθεί η σοβαρότητα της κατάστασης.

Το φιλμ της αναμέτρησης

3′ Αλλεπάλληλες κόντρες στην περιοχή των φιλοξενουμένων, ο Ντόβας έγινε αποδέκτης της μπάλας αλλά το σουτ που δοκίμασε, μπλόκαρε ο Ιωαννίδης.

9′ Σουτ του Σερασκιέρη έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

40′ Δυνατό σουτ του Καλλίνη, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Μυλώση.

41′ ΓΚΟΛ! Σέντρα από αριστερά για την ΑΕΠ, ο Καλλίνης στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μυλώση.

55’ ΓΚΟΛ! Εκτέλεση κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, ο Σακελλαρίου πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά “έγραψε” το 0–2.

58′ Μακρινό σουτ του Ντόβα από πλάγια θέση, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων.

62′ Καλή ενέργεια του Χαλβατζή που έφυγε από πλάγια, έβγαλε σέντρα στην περιοχή με αποδέκτη τον αφύλακτο Αντωνιάδη, ο τελευταίος όμως έστειλε τη μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

66′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κουβατσίδη, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

68′ ΓΚΟΛ! Γυριστό σουτ του Ντόβα, απομάκρυναν οι αμυντικοί πάνω από τη γραμμή και ο Χαλβατζής μέσα από τη μικρή περιοχή με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (1–2)

82′ Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, σουτ του Ρηγόπουλου από το ύψος της περιοχής, η μπάλα στο δεξί δοκάρι

90+3′ Δυνατό σουτ του Ντόβα από το ύψος της περιοχής, απέκρουσε σωτήρια σε κόρνερ ο Ιωαννίδης.

IMG_8481

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Λαζάρου, με βοηθούς τους  κ.κ. Βαλκάνο και Καραϊωσήφ.

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας : Μυλώσης, Χειμωνίδης (12′ λτρ. Χαλβατζής) Ντόβας, Κουβατσίδης, Σερασκιέρης, Ζέρβας, Λασκάρογλου (63′ Δήμου), Αντωνιάδης, Αλιμέτα (77′ Κυριακίδης), Εμμανουηλίδης, Ρηγόπουλος.

ΑΕΠ Βέροιας : Ιωαννίδης, Κιατικίδης, Τζόνι, Πουλιόπουλος, Παναγιωτίδης, Κωστογλίδης, Σακελλαρίου (83′ Μωϊσίδης), Καλλίνης, Καφετζής, Πετράκης (65′ Σιούτης), Τσιμόπουλος.