Super League 1 - Γ Εθνική / Τοπικά

Καμπανιακός – Ηρακλής 0-4 (vid)

14567976_1131388620283239_4977703230964967948_n-665x363Ο Ηρακλής επικράτησε εύκολα (0-4) στο σημερινό φιλικό κόντρα στον Καμπανιακό στη Χαλάστρα.

Οι «κυανόλευκοι» σημείωσαν από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο. Την αρχή έκανε ο Λάμπρου (29′), ενώ πέντε λεπτά αργότερα την σκυτάλη πήρε ο Πασάς. Και τα δύο γκολ προήλθαν από ασίστ του Λεοζίνιο, ο οποίος αστόχησε από την άσπρη βούλα στο 37′.

Σύμφωνα με το bluearena.gr, ο Νίκος Παπαδόπουλος έκανε αλλαγές και δοκίμασε αρκετά σχήματα. Λίγο πριν το τελευταίο δεκάλεπτο (77′) ο Δούμτσιος έκανε το 0-3, ενώ πέντε λεπτά αργότερα διαμορφώθηκε το τελικό σκορ με αυτογκόλ του Σαραγιώτη.

Τον αγώνα, που διεξήχθη υπό δυνατό άνεμο,  παρακολούθησε και ο τεχνικός του ΠΑΣ, Γιάννης Πετράκης.

Καμπανιακός ; Κηπουρός, Κασαπίδης, Αλμπάνης. Σαραγιώτης, Ρακαβίνας, Χατζόπουλος, Μπαλλιός, Στεφανίδης, Προβατίδης, Κουντουράς,Υψηλός.

Ηρακλής : Χουάντερσον, Καραγκούνης, Σαραμαντάς, Τσότρας, Ζιαμπάρης, Ιντζόγλου, Κυριακίδης, Πασάς, Κούρος, Λάμπρου. Αγωνίστηκαν και οι Περνίς, Καραγκούνης, Βοσνακίδης, Τσότρας, Μπαρέττας, Αγγελόπουλος, Μπλέτσας, Μπικιάρης, Αμαραντίδης, Μοντέιρο, Λουκίνας