ΦΑΣ Νάουσα – ΑΟ Καρδίας 0-1 (photos+vid)

d9e8ba28036ddb1eaea29a2cc64f78b5

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τον ΑΟ Καρδίας και μάλιστα σε μια πολύ δύσκολη έδρα όπως αυτή του ΔΑΚ Νάουσας.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης διατηρεί παράλληλα το αήττητο μέχρι στιγμής και οι 5 ισοπαλίες που έχει αποσπάσει, τη φέρνουν στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Από την άλλη πλευρά, το συγκρότημα της Ημαθίας δεν επανέλαβε τις εμφανίσεις των δύο προηγούμενων εντός έδρας παιχνιδιών (4-0 την ΑΕΠ Βατόλακκου και 2-1 τον Απόλλων Παραλιμνίου στο Κύπελλο) και σε συνδυασμό με τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής, υποχώρησε στην 11 θέση.

Ο Βαγγέλης Ντίσιος επέλεξε σήμερα μια 11άδα χωρίς τους Ντινόπουλο, Νύρλα και Γιαννόπουλο, που απουσίαζαν για διάφορους λόγους ενώ κάτω από τα δοκάρια κάθισε ο Γρηγοριάδης, για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα. Ωστόσο, οι “κυανόλευκοι” είχαν τις ευκαιρίες στο σημερινό παιχνίδι και θα μπορούσαν να πάρουν κάτι παραπάνω, ενώ σε δύο περιπτώσεις διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι.

Ο ΑΟ Καρδίας πήρε τελικά τη νίκη χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Κωνσταντινίδης στο 26ο λεπτό, ο οποίος είδε τον Γρηγοριάδη εκτός εστίας και με ψηλοκρεμαστό σουτ πέτυχε το μοναδικό όπως αποδείχτηκε τέρμα της ομάδας.

Το φιλμ του αγώνα όπως το παρουσιάζει το naousanews.gr

4’ Φάουλ του Καπετάνου, ο Μπιμπισίδης φάνηκε να κρατάει από τη φανέλα των Μουρίκι μέσα στην περιοχή αλλά δεν σφυρίχτηκε καμία παράβαση.

7’ Εκτέλεση φάουλ του Καπετάνου έδιωξε με υπερένταση ο Φαρμάκης.

8’ Σουτ του Μπρέγκου η μπάλα άουτ.

13΄Επέλαση του Κωτσόπουλου, παράλληλη πάσα στον Παζαρτζίδη που δεν πρόλαβε τη μπάλα.

18΄Εκτέλεση φάουλ του Χαρίση έδιωξε με γροθιές ο Γρηγοριάδης.

23’ Σουτ του Γίδαρου μπλόκαρε ο Γρηγοριάδης.

26’ ΓΚΟΛ! Ψυχρολουσία για τη Νάουσα, λάθος επιλογή του Τρούπκου, ο Κωνσταντινίδης έγινε κάτοχος της μπάλας, είδε τον Γρηγοριάδη εκτός θέσης και τον πλάσαρε ιδανικά κάνοντας το 0-1.

32’ Βολέ του Χαρίση έδιωξε σε κόρνερ ο Γρηγοριάδης.

37’ Μακρινό σουτ του Χαρίση μπλόκαρε ο Γρηγοριάδης.

45’ Εκτέλεση φάουλ του Τούφα, ο Κουκουρώνας κράτησε τον Κασμερίδη αλλά και πάλι ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

53’ Ατομική ενέργεια του Κωτσόπουλου από αριστερά, αντί να πλασάρει έδωσε λάθος πάσα και χάθηκε η ευκαιρία για τη Νάουσα.

71’ Η Καρδία έμεινε με 10 παίκτες καθώς ο Δ. Μπιμπισίδης Δ, αποβλήθηκε για χτύπημα στον Μπρέγκου.

79’ Σουτ του Κωτσόπουλου η μπάλα άουτ.

82’ Πάσα του Χατζόπουλου στον Τούφα, το πλασέ του όμως χτύπησε στην πλάτη του Βόσδου και κατέληξε κόρνερ.

83’ Σουτ του Καπετάνου η μπάλα άουτ.

85’ Μεγάλη ευκαιρία για την Καρδία, ο Ξανθόπουλος τετ α τετ με τον Γρηγοριάδη δεν κατάφερε να τον νικήσει.

91’ Ατομική ενέργεια του Χατζόπουλου, πάσα τον Τούφα ο οποίος από το ύψος του πέναλτι σούταρε άουτ.

ΦΑΣ Νάουσα: Γρηγοριάδης, Αγγελίδης (83’ Νίκου), Μπρέγκου, Κασμερίδης, Περηφανόπουλος, Παζαρτζίδης (62΄Χατζόπουλος), Κωτσόπουλος, Μουρίκι, Τούφας.

ΑΟ Καρδίας : Φαρμάκης, Βόσδου, Κουκουρώνας, Μπιμπισίδης Δ., Γίδαρος, Μπιμπισίδης Γ., Ξανθόπουλος, Δούκας (66’ Μαυρής), Κωνσταντινίδης, Χαρίσης (78’ Αγτζίδης), Προσκυνητόπουλος, (84’ Μάντζιος)