Γ Εθνική (3ος όμιλος) ΑΟ Θήβα – Παναργειακός 2-2 (photos+vid)

14589688_1318096534867232_8455816898081789895_oΜε τέρμα του Αγγελόπουλου στο 7ο λεπτό, ο Παναργειακός πήρε το βαθμό της ισοπαλίας σε μια δύσκολη έδρα.

Οι “πράσινοι” προηγήθηκαν, όμως οι νεοφώτιστοι κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση χάρη σε δύο τέρματα μέσα σε 2 λεπτά στις αρχές του δευτέρου μέρος. Το γκολ όμως του Αγγελόπουλου στο 69′ έφερε και πάλι το ματς στα ίσια, το οποίο “σφράγισε” και τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Ο Παναργειακός ξεκίνησε ιδανικά αφού προηγήθηκε στο 15′, όταν μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα έφτασε έξω από την περιοχή κι από κει ο Καρέλης με σουτ έστειλε τη μπάλα στο «Γ» της εστίας.

Α.Ο. Θήβα-Παναργειακός 2-2 από LAMIASTARGR

Στο δεύτερο ημίχρονο η Θήβα μπήκε αποφασισμένη και μέσα σε δύο λεπτά (54’ – 55’) έκανε το 2-1 με τους Σπανό και Κατσογιάννη αντίστοιχα.

Στο 61′ ο Τσατσαρώνης σημάδεψε το δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Η εξέλιξη αυτή ανάγκασε τους φιλοξενούμενους να αλλάξουν τα πλάνα τους και να ρισκάρουν περισσότερο, κάτι που τελικά τους “βγήκε” στον πορεία καθώς στο 69’ μετά από ωραίο συνδυασμό ο Αγγελόπουλος πέτυχε το 2-2.

ΑΟ Θήβα : Μόνος, Κουτσούμπας (35′ Σπανός), Τσατσαρώνης, Ευθυμίου, Ευσταθίου, Μαυρόπουλος, Δέδες, Μπέκα (60′ Γεωργίου), Τσομπάνης (68′ Μεταξούλης), Αργυρίου, Κατσογιάννης.

Παναργειακός : Σαχσανίδης, Πολιανίδης, Μηλιώτης, Γκάβριτς, Φίλης, Πούτσης, Αγγελόπουλος, Χαρίτος, Φωκαϊδης (69’ Ανδριόπουλος), Καλογέρης (88’ Σιάτρας), Καρέλης (58’ Ζαχαράκης)