Ζαφειράκης Νάουσας – Σκυδραϊκός 70-60 (photos+vid)

ff2a5e415b1dcbbc3284b14d42213d31Σ’ ένα μέτριο  ποιοτικά παιχνίδι και με τον Ζαφειράκη να είναι ψύχραιμος και αποτελεσματικός στο 4ο δεκάλεπτο η ομάδα της Νάουσας κέρδισε με 70-60 τον μαχητικό Σκυδραϊκό (ημιχρ. 42-33).

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι παίκτες των Τούφα Πουρλίδα παρουσιάστηκαν νευρικοί ενώ καλύτερος παίκτης του Ζαφειράκη ήταν ο Γιάννης Σιδηρόπουλος. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε 21-15 υπέρ της ομάδας της Νάουσας ενώ στο δεύτερο με την είσοδο των Ζιάννη και Βάινγκαντ βελτιώθηκε η οργάνωση στην περιφέρεια με αποτέλεσμα το ημίχρονο να λήξει 42-33. Ο Σκυδραικός βρήκε αρκετές λύσεις και από τους Ναουσαίους Ουγγρίνη και Μουμτζίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν στα ίσια το ματς 52-49 ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο κομβικό ήταν το σημείο όπου ο Σκυδραικός έμεινε δίχως τον προπονητή του στον πάγκο, καθώς δέχθηκε δυο τεχνικές ποινές και αποχώρησε από το γήπεδο.

Στα τελευταία λεπτά, ο Μπάμπος, ο Τούφας και ο Λιόλιος ανέβασαν την απόδοση τους με συνέπεια ο Ζαφειράκης να κερδίσει στο τέλος 70-60