Γ Εθνική (1ος όμιλος) Καμπανιακός – ΑΟ Καρδίας 5-2 (vid)

SnapShotΟμάδα που κερδίζει δεν αλλάζει και φαίνεται πως ο Γιάννης Κερλίδης έχει βρει το κατάλληλο κράμα για τις συνεχόμενες επιτυχίες!

Η Ημαθιώτης τεχνικός ξεκίνησε το παιχνίδι με την ίδια εντεκάδα που την περασμένη Τετάρτη επικράτησε του Νέστου Χρυσούπολης και η σημερινή δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Καμπανιακό ανεβάζει ακόμη περισσότερο τους “ερυθρόλευκους” στη βαθμολογία του 1ου ομίλου.

Παρά το γεγονός πως βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, έφτασε σε μια μεγάλη νίκη με εξαιρετική εμφάνιση, κόντρα σε μια ομάδα που παίζει καλό ποδόσφαιρο και ήδη έχει καταθέσει τα διαπιστευτήρια της στην κατηγορία.

Το φιλμ της αναμέτρησης :

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους στο 20΄με τον Χαρίση που έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

Ο Καμπανιακός έφτασε στην ισοφάριση στο 35΄λεπτό με τον Στεφανίδη, ένα γκολ στο οποίο η τύχη ήταν μαζί του.

Στο 35′, μετά από αντεπίθεση ο Αγτζίδης έφυγε πίσω από την άμυνα και πλάσαρε εύστοχα τον Κηπουρό για το 1-2.

Δευτερόλεπτα πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Κουντουράς έφερε το ματς στα ίσα. Αποτέλεσμα ημιχρόνου 2-2.

Μέσα σε δύο λεπτά στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 51΄και στο 53΄ο Καμπανιακός σημείωσε δύο γκολ με τους Μπάλλιο και Κουντουρά αντίστουχα

Στο 87′ μετά από κόρνερ με τον Στεφανίδη, ο Ρακαβίνας πιο ψηλά απ όλους και με κεφαλιά έγραψε το τελικό 5-2.

Καμπανιακός: Κηπουρός, Παπάζης, Αλμπάνης, Σαραγιώτης, Ρακαβίνας, Χατζόπουλος, Υψηλός, Στεφανίδης, Ασλαπάλογλου, Κουντουράς, Μπάλλιος. Αγωνίστηκαν και οι Μενιγκάλι, Λεφίδης και Μπιτσικόπουλος.

ΑΟ Καρδίας: Φαρμάκης, Βόσδου, Αγτζίδης, Μπιμπισίδης Δ., Μπιμπισίδης Γ, Γίδαρος, Ξανθόπουλος, Μαυρής, Δούκας, Χαρίσης, Προσκυνητόπουλος. Αγωνίστηκαν και οι Κωνσταντινίδης, Αθανασιάδης, Μήτσιος