Πανεδεσσαϊκός – ΦΟ Αριδαίας 68-71

15349591_10211288627634480_5748877048553718751_nΟύτε ο Πανεδεσσαϊκός κατάφερε να σταματήσει ταν ΦΟ Αριδαίας, ο οποίος συνεχίζει να μαζεύει το ένα ροζ φύλλα αγώνα μετά το άλλο μετά την 9η αγωνιστική στα πρωτάθλημα της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Όπως αναφέρει το karatzova.com. οι φιλοξενούμενοι μπήκαν από την αρχή δυνατά και κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα εφτά πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο (13-20). Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν απόδοση, με αποτέλεσμα να κλείσουν το ημίχρονο 31-31.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Παναγιώτη Βάτση έπαιξαν γρήγορο μπάσκετ, πέτυχαν σημαντικά σουτ έξω από τα 6,75 ενώ και στην άμυνα έκλεισαν τους διαδρόμους στα ατού του Πανεδεσσαϊκού, με αποτέλεσμα να φτάσει δίκαια στη νίκη με 68-71 που τον διατηρεί μόνο πρώτο και αήττητο στα πρωτάθλημα.

Κορυφαίας για την ομάδα του ΦΟΑ ήταν α Μακρόπουλος με 22 πόντους και δύο τρίποντα. Πολύ ουσιαστικοί επίσης για την ομάδα ταυ ΦΟΑ ήταν και οι Στρέπκος (13π.), Ταπαλίδης (12π.) και Αβραμίδης (12π.). Από την ομάδα του Πανεδεσσαϊκού ξεχώρισαν οι Ιωσηφίδης (19π.), Πασσαλίδης (14π.)και Πέτκος (12π.).

Την επόμενη αγωνιστική (10/12) η ομάδα ταυ ΦΟΑ υποδέχεται στην Αριδαία την Αλεξάνδρεια, ενώ ο Πανεδεσσαϊκάς αγωνίζεται στην έδρα του ΑΟΚ Βέροιας.

Τα δεκάλεπτα : 13-20, 31-31, 49-59, 68-71

ΑΣ Πανεδεσσαϊκός (Βάτος): Πέτκος 12(4), Ιωσηφίδης 19(2), Μάρκου, Θεοδώρου 6, Γιαννούλτσης 1, Χατζηχαρίσης 5, Πασσαλίδης 14, Τσάμης, Ζαχάρας, Κληντσάρης 5(1), Ντουλαβέρης 2, Καρυπίδης 4.

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Αμπάρης, Κανονίδης, Σαμαρτζδης 2, Τοπαλίδης 12, Αργυρός, Μπεγλόπουλος 3(1), Παπαβραάμ 3(1), Αβραμίδης 12(3), Μήλης, Μακρόπουλος 22(2), Στρέπκος 13, Τζάτσης 4(1), Αμανίδης, Αλεξανδράπουλος.