Το σόου της Μπάρτσα και η μαγική ασίστ του Φετφατζίδη! (vid)

Χωρίς τίτλοΗ Μπαρτσελόνα νίκησε 5-3 την Αλ Αχλί στο Κατάρ, αλλά ο Γιάννης Φετφατζίδης θα θυμάται τη ματσάρα για την ασίστ που έκανε!

Η Ντόχα φιλοξένησε τη Μπαρτσελόνα και οι Καταλανοί προσέφεραν στους Καταριανούς γκολ και θέαμα! Οι Μπλαουγκράνα επικράτησαν 5-3 της Αλ Αχλί, με τους Σουάρες, Μέσι και Νεϊμάρ να σκοράρουν κι έπειτα να ξεκουράζονται. Ο Σουάρες άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό και δυο λεπτά αργότερα ο Αργεντινος σταρ πέτυχε το 2-0. Μόλις στο 16΄ο Βραζιλιάνος σημείωσε το 3-0.

Ο Λουίς Ενρίκε στο 32′ απέσυρε την τριπλέτα για να μην υπάρξει απρόοπτο και η Μπαρτσελόνα κατέβασε ρυθμό στο υπόλοιπο του α’ μέρους. Η Αλ Αχλί μείωσε με πέναλτι του Ομάρ στο 51′, ωστόσο ο Πάκο Αλκάθερ στο 55′ πέτυχε το 4-1 και τρία λεπτά αργότερα ο Ραφίνια σημείωσε το 5-1. Το 5-2 είχε άρωμα… ελληνικό, αφού ο Φετφατζίδης 15 λεπτά έπειτα την είσοδό του στο ματς μοίρασε ασίστ στον Ασερί. Ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το 5-3 στο 65′.