Γ Εθνική (2ος όμιλος) ΑΕ Ιστιαίας – Αστέρας Πετριτή 4-0 (photos+βαθμολογία)

Χωρίς τίτλοΣε εξ αναβολής παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής στο 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής η ΑΕ Ιστιαίας επικράτησε του Αστέρα Πετριτή με 4-0.

Για την ομάδα του Μίκι Τσίρκοβιτς δυο γκολ πέτυχε ο Αλεξίου (19′, 38′) και από ένα οι Ηλιόπουλος (41′) και Νικολέτος (56′). Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για την ομάδα της Εύβοιας

Μια σπουδαία νίκη ψυχολογίας για την ομάδα της ΑΕ Ιστιαίας που έπαιξε εξαιρετικό ποδόσφαιρο από το ξεκίνημα του αγώνα και στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 3-0 ενώ είχε ευκαιρίες για ακόμα μεγαλύτερο σκορ.

Στην επανάληψη συνεχίστηκε η υπεροχή των γηπεδούχων που σημείωσαν άλλo ένα γκολ, είχαν καλές στιγμές και μια μεγάλη χαμένη ευκαιρία στο 81′.

το φιλμ της αναμέτρησης στο eviagoal

ΑΕ Ιστιαίας : Μάλτζαρης, Μπουλγκουρίδης, Ανέστης Β., Λαμπρόπουλος, Πανάκης, Πουταχίδης (72′ Ανέστης Χ.), Ηλιόπουλος, Τσαούσης (67′ Στεργίου Η.), Στεργίου Α., Νικολέτος, Αλεξίου (62′ Θόρια)

Αστέρας Πετριτή : Ρηγανάς, Τόμπρος, Γράντος, Πολύζος, Παγκάλης, Τσιάβος, Βλαχόπουλος (75′ Στούπας), Μάμαλος, Τριβυζάς (64′ Κόρμπας), Γεωργοπάλης, Γούναρης