Κέρκυρα – ΠΑΟΚ 0-5 (βαθμολογία)

Cz5rmfxWQAEJZ0mΦωτιές πετάει η επίθεση του ΠΑΟΚ! Μετά το 7-0 κόντρα στην Ελευσίνα, η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς διέλυσε με 5-0 την Κέρκυρα εκτός έδρας. Τρομερό αυτογκόλ του Ανδρεόπουλου στο πρώτο λεπτό, δύο γκολ για τον Κάμπος κι από ένα οι Μάτος και Μπίσεσβαρ. Έχασε πέναλτι ο Κλάους.

Σε καλύτερο φεγγάρι δεν θα μπορούσε να βρίσκεται ο ΠΑΟΚ! Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς συνέχισε τις καλές τις εμφανίσεις και πέρασε με το εντυπωσιακό 5-0 από την έδρα της Κέρκυρας. Με αυτή τη νίκη ο Δικέφαλος του Βορρά έφτασε τις τέσσερις συνεχόμενες σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας πετύχει 17 γκολ, χωρίς να δεχθεί κανένα!

Όπως αναφέρει το contra.gr, το ματς στην Κέρκυρα ξεκίνησε ιδανικά. Μόλις στο 1ο λεπτό ο Ανδρεόπουλος με έναν περίεργο και απίστευτο τρόπο, στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα την έστειλα στα δίχτυα του Κουτζαβασίλη για το 0-1. Στο 23′ ο Μπίσεσβαρ με εξαιρετικό σουτ άφησε… άγαλμα τον αντίπαλο κίπερ και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0.

Στο 32′ ο Ροντρίγκες ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι και ήταν η ώρα του Κλάους να επιστρέψει στα γκολ. Δεν το έκανε όμως! Ο Κουτζαβασίλης απέκρουσε την εκτέλεση του αρχηγού, όμως ο Κάμπος που ήρθε σαν… τρέιλερ έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ κατέβασε ταχύτητα, αλλά πέτυχε δύο ακόμη γκολ κόντρα στην τραγική Κέρκυρα. Στο 58′ και πάλι ο Κάμπος χρίστηκε σκόρερ, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Μάτος έπιασε την κεφαλιά μετά από κόρνερ για να γράψει το τελικό 5-0 υπέρ του ΠΑΟΚ.

ΚΕΡΚΥΡΑ: Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Ζορμπάς (65’ Γεωργακόπουλος), Σπινούλας, Κοντός, Ανδρεόπουλος (76’ Αντιλέχου), Σιόντης, Ιωάννου, Γεωργίου (76’ Γκόμες), Ζαραδούκας, Τουράμ.

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Λέο Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα (46’ Μαλεζάς), Λέοβατς (61’ Κίτσιου), Κάνιας, Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ, Κάμπος, Ροντρίγκες (72’ Περέιρα), Αθανασιάδης.