Σταθερά δεύτερη η ΑΠΕΛ!

15492379_10154366084168650_4097858739645950339_nΜε το εντυπωσιακό σε εκτέλεση τέρμα του Παναγιωτούδη, η ΑΠΕΛ ολοκλήρωσε με νίκη το 2016.

Οι δυο ομάδες είχαν ένα κακό, από βάση θεάματος, πρώτο ημίχρονο, και με λίγες φάσεις έμειναν τελικά στο 0-0.

Στην επανάληψη ο Λαγκαδάς πέτυχε σχετικά νωρίς το 1-0, οπότε ο αγώνας άνοιξε πιο πολύ, αφού η Δόξα έπρεπε να ανεβεί πιο ψηλά για να πιέσει για την ισοφάριση, ενώ και οι γηπεδούχοι βασιζόμενοι στο ήδη υπάρχων πλεονέκτημα, έδωσαν χώρο στην ομάδα της Κομοτηνής και χτύπησαν κάποιες φορές στην αντεπίθεση.

Το φιλμ της αναμέτρησης στο thrakisports.gr

ΑΠΕ Λαγκαδά: Ρίζος, Καραμπάς, Πολίτης, Μπάρμπας, Καραμανλής, Παναγιωτούδης, Ντούγκα, Καρακατσάνης, Παυλίδης (58′ Καρακατσάνης), Πολύζος, Αχαλινόπουλος.

Δόξα Προσκυνητών: Περτσάς, Κελεσίδης, Μόσχος, Κίτσος, Λειβαδιώτης (70′ Ιωαννίδης), Τρίχας, Εμρέ, Δραγανίδης, Σερίφης (58′ Γιαννακιτσίδης), Κλης, Δημητριάδης (85′ Μανδύλας).