Τρομερή ανατροπή! (vid)

C1RuRAuUoAA3m5YΕνώ όλα έδειχναν πως θα τεθεί… νοκ άουτ από τη «μάχη» του τίτλου, η Άρσεναλ βροντοφώναξε «παρούσα»!

Με μία από τις… γνωστές, επικές ανατροπές της, η λονδρέζικη ομάδα επέστρεψε από την κόλαση του 3-0 στο 70’ και με τρία γκολ στα εναπομείναντα λεπτά(!), «τσίμπησε» έναν πολύ σπουδαίο -όπως εξελίχθηκε το ματς- βαθμό, με το 3-3 απέναντι στην Μπόρνμουθ!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον χειρότερο δυνατό τρόπο για τους φιλοξενούμενους, που βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο, όταν ο Ντάνιελς στο 16′ και ο Γουίλσον, με πέναλτι, στο 20′ έκαναν το 2-0 για τη Μπόρνμουθ, με το σκορ αυτό να είναι το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Με το ίδιο, κακό τρόπο, άρχισε και το δεύτερο μέρος με τον Φράσερ στο 58′, να δίνει “αέρα” τριών τερμάτων στους γηπεδούχους, που έμοιαζαν καταδικασμένοι σε ήττα.