Football League – Ματς βγαλμένα από τα σενάρια του…Χίτσκοκ! (αποτελέσματα+βαθμολογία)

football league 2Η σημερινή 10η αγωνιστική της Football League περιελάμβανε δραματικά σε εξέλιξη παιχνίδια, που κράτησαν το ενδιαφέρον των φιλάθλων μέχρι τέλους!

Ο Απόλλων Σμύρνης συνέχισε το νικηφόρο του σερί και μάλιστα με το ευρύ 4-1 κόντρα στην ΑΕΛ Καλλονής, ενώ μεγάλο “διπλό” σημείωσε ο ΟΦΗ στο Μενίδι και ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο.

Παραλίγο ανατροπή και για τα Τρίκαλα, που βρέθηκαν να χάνουν από τον εξαιρετικό στο πρώτο ημίχρονο Αιγινιακό ενώ δραματικό σε εξέλιξη ήταν το παιχνίδι στο “Ελ Πάσο” όπου Καλλιθέα και ΑΕ Σπάρτη ήρθαν ισόπαλες 2-2.

Την ήττα γλίτωσε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κισσαμικός, χάρη σε τέρμα του Μαρτίνεθ ενώ στο Αίγιο σημειώθηκε το πιο “καθαρό” σκορ της αγωνιστικής, με τον Παναιγιάλειο να επικρατεί 3-0 του Πανθρακικού.

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής και οι σκόρερς :

Καλλιθέα – ΑΕ Σπάρτη  2-2 (10′ Σμυρλής, 45+1′ Γκίνη / 18′ Αναστασάκος, 65′ Ηλιόπουλος)

Κισσαμικός – Πανελευσινιακός  1-1 (90+5′ Μαρτίνεθ / 16′ Σταματάκης)

Αιγινιακός – Τρίκαλα  2-2 (14′ Ζγκούρι, 32′ Γκατζολάρι / 42′ Κουσκουνάς, 79′ Γιαννιτσάνης πεν)

Παναιγιάλειος – Πανθρακικός  3-0 (15′ Σκαρτσίλας, 33′ Τσιλιγγίρης, 56′ Μπούζας)

ΑΕΛ Καλλονής – Απόλλων Σμύρνης  1-4 (86′ Φράγκος / 13′ Πετρόπουλος, 31′-55′ Αλμπάνης, 52′ Σιατραβάνης)

Αχαρναϊκός – ΟΦΗ  2-3 (1′ Τζέφερσον, 38′ Ντάγκρας / 49′ Μιλοσάβλιεφ, 56′ Κομεσίδης, 90+2′ Χίσι)