Εδώ είναι…”Ζωσιμάδες”!

Χωρίς τίτλοΟ ΠΑΣ Γιάννινα πήρε μια μεγάλη νίκη 1-0 επί του Πανιωνίου… ξορκίζοντας επιτέλους τον κακό του δαίμονα.

Ο αγώνας ποιοτικά δεν είχε να προσφέρει πολλά πράγματα μιας και ο αγωνιστικός χώρος ήταν σε κακή κατάσταση. Ο ΠΑΣ πέτυχε το γκολ με τον Μιχαήλ στο 18ο λεπτό και είχε κάποιες ευκαιρίες να πετύχει και δεύτερο. Από την άλλη πλευρά, ο Πανιώνιος δεν έδειξε πολλά πράγματα και δίκαια γνώρισε την ήττα.

Το πρώτο ημίχρονο που η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου ήταν απλά… κακή, οι δύο ομάδες ήταν πιο δημιουργικές, με τον Πανιώνιο να μην καταφέρνει να φτάσει στην ισοφάριση. Στην επανάληψη το ματς χάλασε, αφού το γήπεδο μετατράπηκε σε βούρκο και έτσι οι ποδοσφαιριστές προσπαθούσαν να σταθούν όρθιοι. Όχι πάντα με μεγάλη επιτυχία…

το φιλμ της αναμέτρησης στο instasport.gr

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ : Πασχαλάκης, Καρανίκας, Κούτρης, Μιχαήλ, Σκόνδρας, Τζημόπουλος, Κοζορώνης, Ναδάλες (58’ Γαρουφαλιάς), Ακόστα, Ζάιρο (93′ Μπουκουβάλας), Κόντε (95′ Γιάκος).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ : Γιαννιώτης, Βλάχος, Τασουλής, Οικονόμου, Ρισβάνης, Κόρμπος, Σιώπης (88′ Καθάριος), Μασούρας (73′ Ταπόκο), Φούντας (61’ Σαββίδης), Μασούντ, Μπεν.