Με Ντούνη…on fire, 4-0 ο Άρης! (βαθμολογία)

Χωρίς τίτλοΠερίπατος για τον Άρη που νίκησε στο «Κλεάνθης Βικελίδης» τον Πανσερραϊκό με 4-0 και… προθέρμανε τις μηχανές για τη συνέχεια.

Όπως αναφέρει το metrosport.gr, η κυριαρχία του Άρη ήταν απόλυτη απέναντι σε έναν Πανσερραϊκό που αντιμετώπισε πολλά προβλήματα σε όλες του τις γραμμές.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μια πραγματική παράσταση για τον Άρη. Επέβαλε από το πρώτο λεπτό το ρυθμό του και απέναντι σε έναν ασύνδετο αμυντικά Πανσερραϊκό, δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα να γίνει απειλητικός για την αντίπαλη εστία.

Αυτή τη φορά, όμως, ήταν και αποτελεσματικός με αποτέλεσμα να κάνει το 3-0 μέσα σε λίγα λεπτά. Στο 21’ ο Ντούνης άνοιξε το σκορ με κοντινό σουτ σε σέντρα του Μπαργκάν, στο 23’ ο Ιντζίδης έκανε το 2-0 με κεφαλιά και στο 29’ και πάλι ο Ντούνης απλά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα μετά από ασίστ του Ίλιτς. Το παιχνίδι είχε τελειώσει.

Παρ’ όλα αυτά οι κίτρινοι συνέχισαν να πιέζουν, δημιούργησαν και άλλες ευκαιρίες αλλά το 3-0 έμεινε μέχρι το φινάλε του πρώτου 45λέπτου.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν αγγαρεία. Ξεκάθαρα. Οι παίκτες του Άρη κατέβασαν ταχύτητα, αυτοί του Πανσερραϊκού απλά ανέβασαν τα ποσοστά τους στην κατοχή και όλα κύλησαν ομαλά. Ένα ακόμα γκολ με τον Μιλούνοβιτς στο τέλος, 4-0 και ο Άρης πάει για άλλα.

ΑΡΗΣ : Διούδης, Μπούρμπος, Καράμπελας, Ραούλ Μπράβο, Ιντζίδης, Ρόβας, Παυλίδης (72’ Καπνίδης), Μπαργκάν (77’ Μιλούνοβιτς), Ντούνης, Τάτος (81’ Νέτο), Ίλιτς

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ : Μέλκας, Τσελεπίδης, Ιωαννίδης, Βοσκόπουλος, Φουσού, Ρούτσης, Στέβιτς (80’ Παπατζίκος), Κάκο, Γκούρτσας (73’ Καψάλης), Κανούλας, Τσιμίκας (86’ Κτιστόπουλος)