Εμπόδιο Κέρκυρα για τον μέτριο ΠΑΟ! (βαθμολογία)

Χωρίς τίτλοΟ Παναθηναϊκός κράτησε μόλις 7 λεπτά το προβάδισμα του Μπερκ, η Κέρκυρα ισοφάρισε με τον Επστάιν (1-1) και οι «πράσινοι» σε ακόμη ένα εκτός έδρας ματς δεν μπόρεσαν να νικήσουν!

Παρά το γεγονός ότι το παιχνίδι ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους “πράσινους”, με γκολ του Μπεργκ στο 22ο λεπτό, στη συνέχεια το ματς στράβωσε. Αρχικά με το γκολ – απάντηση του Επστάιν στο 29ο λεπτό και στη συνέχεια με τους δύο τραυματισμούς, του Χουλτ (33′) και του Λέτο (58′), με αποτέλεσμα τα πλάνα του Ουζουνίδη να γίνουν άνω κάτω.

Οι φιλοξενούμενοι σ’ ένα ακόμη ματς έδειξαν ότι δεν έχουν τον χαρακτήρα να κυνηγήσουν τη νίκη και από τη στιγμή που τους προέκυψαν οι… δικαιολογίες (τραυματισμοί) άφησαν το ματς στη τύχη του.

Ο Παναθηναϊκός σε κάθε ματς ακροβατεί, αφού οι επιλογές του Ουζουνίδη είναι περιορισμένες και τώρα που προέκυψαν και τα αγωνιστικά προβλήματα έγιναν ακόμη πιο λιγότερες. Τα λάθη του καλοκαιριού και η εγκληματική αμέλεια της διοίκησης που άφησε τον Στραματσόνι να ισοπεδώσει τα πάντα, πληρώνονται και θα πληρώνονται μέχρι το καλοκαίρι.

Η Κέρκυρα σ’ ένα ακόμη ματς ήταν πολύ καλά διαβασμένη και παρ’ ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, ισοφάρισε και απείλησε ακόμη και με νίκη.