Επιστροφή στις νίκες με μεστή εμφάνιση!

Ο Νέστος πήρε αυτό που ήθελε με τον Εορδαϊκό, σ` ένα παιχνίδι που όλα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Η ομάδα της Χρυσούπολης πέτυχε δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά, ενώ ο Εορδαϊκός μπήκε και πάλι στο παιχνίδι στο 45′, μειώνοντας σε 2-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι είχαν σημαντικές ευκαιρίες να πετύχουν παραπάνω τέρματα, ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν απείλησαν ιδιαίτερα την εστία του Κυφωνίδη που έπαιξε βασικός αντί του Σουμουλίδη.

το φιλμ του αγώνα στην proininews

Νέστος Χρυσούπολης: Κυφωνίδης, Καζαντζίδης, Μαρκάκης Δ., Κοντογιάννης, Κωνσταντινίδης, Λάσπατζης, Φαμπιόλ (46′ Μαϊδανός), Ντερτιλής, Κωνσταντίνου (64′ Μπουλγκούρας), Μενίκου (90+2′ Τσάκωνας), Βαλαβανόπουλος.

Εορδαϊκός : Στόικος, Λιαπτζής (90+2′ Πιστόλας), Χαραλαμπίδης Εμ., Λιάμης, Σεκουλίδης, Μπαλίτσας, Γκελοσάνι, Τσακανίκας, Βλαδίκας, Ιωαννίδης, Μάγγος (76′ Σερασκέρης).